captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuviai į Baltarusiją vyksta vadovauti, baltarusiai į Lietuvą – virti ir vairuoti

Per pirmus devynis šių metų mėnesius į Baltarusiją dirbti atvyko 16 652 užsieniečiai. Lietuvių tarp jų taip pat netrūksta. Tiesa, mūsų tautiečiai į kaimyninę šalį dažniausiai traukia žinodami, kad užims vadovaujamas pareigas bendrovėse.
 
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Iš atvykusių užsieniečių 790 užėmė aukšto rango pozicijas įvairiose Baltarusijos bendrovėse. Tarp vadovų užsieniečių dominuoja ukrainiečiai, lietuviai ir kinai, rašo naujienų portalas finance.tut.by, remdamasis Baltarusijos migracijos pilietybės ir migracijos departamento duomenimis.

Pateikti skaičiai rodo, kad darbui Baltarusiją šių metų sausio–rugsėjo laikotarpiu pasirinko beveik trečdaliu mažiau užsieniečių nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Tačiau patys baltarusiai į kitas šalis veržiasi dirbti gerokai dažniau.

Iš viso prašymus suteikti baltarusiškus darbo leidimus per devynis šių metų mėnesius pateikė 80 šalių piliečiai, tarp jų ir įvairių egzotiškų Afrikos šalių gyventojai.

Vis dėlto daugiausia Baltarusijoje šiemet yra įsidarbinusių Kinijos (daugiau nei 6400), Ukrainos (beveik 4800) ir Uzbekistano (457) piliečių. Svarbu pažymėti, kad nuo liepos 15 d. Baltarusijoje veikiančioms užsienio bendrovėms pasidarė gerokai sunkiau įdarbinti imigrantus.

Tačiau svetur laimės ieškančių baltarusių per pirmus devynis šių metų mėnesius, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, padaugėjo 11 proc., iki 5900.

Dažniausiai darbui užsienyje ryžtasi pasienyje su Rusija esančių Mogiliovo ir Vitebsko sričių gyventojai. Pirmoje vietoje pagal pritraukiamus baltarusių imigrantus yra Rusija (daugiau nei 3700 žmonių), antroje JAV (711), o po jų rikiuojasi Lenkija (602) ir Lietuva (481).

ES šalyse baltarusiai daugiausia dirba pagal turimą darbo specializaciją, o JAV dažniausiai darbuojasi aptarnavimo sektoriuje.

Lietuvos verslininkai jau kurį laiką kalba, kad didėjantį darbo jėgos trūkumą kai kuriuose sektoriuose galima užpildyti kviečiantis darbuotojus iš kaimyninių Baltarusijos ir Ukrainos.

Apie tai, kad baltarusiai yra samdomi Lietuvos transporto įmonių, jau prieš kelis mėnesius 15min teigė nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ prezidiumo narys Artūras Rutkauskas. Anot jo, sunkvežimių vairuotojais Lietuvoje dirbantys baltarusiai čia gali uždirbti dvigubai daugiau nei pas save šalyje.

Be to, apie darbuotojų iš Ukrainos ir Baltarusijos atsivežimą rudenį kalbėjo ir Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė, anot kurios, greitai iš šių šalių gali būti vežami ne tik virėjai, bet ir valytojai.

Savo ruožtu apie pusšimtį restoranų valdanti Lietuvos bendrovė „Amber Food“ jau oficialiai pranešė kitąmet samdysianti baltarusius ir ukrainiečius į virėjų pozicijas.

Darbuotojų iš Ukrainos atvežimas Lietuvoje kai kam jau tapo proga pradėti verslą. Štai neseniai pradėjusios veikti interneto svetainės ukrainieciai.lt kūrėjai tikino į Lietuvą įvežantis įvairiausių profesijų žmonių iš Ukrainos, o pastarieji esą dirba pusantro karto efektyviau nei lietuviai.

Lietuvos darbo biržos duomenimis, per pirmąjį šių metų pusmetį buvo suteikti 5949 darbo leidimai trečiųjų šalių piliečiams. Ukrainos piliečiams teko 51 proc., o Baltarusijos 39 proc. šių leidimų.
 

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...