captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Lietuvos geležinkeliai“ parėmė „Lietuvos ryto“ klubą trečdaliu milijono

Valstybei priklausanti bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ nusprendė 300 tūkstančių eurų paremti Vilniaus krepšinio klubą „Lietuvos rytas“. Arba trečdalį to, kiek iš viso pažadėjo valstybei dividendų forma.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Tokį sprendimą bendrovės valdyba priėmė ketvirtadienį valdybos posėdyje.

Informacija – neviešinama

Tai 15min patvirtino „Lietuvos geležinkelių“ atstovė spaudai Inga Čiuberkytė. „Taip nusprendė valdyba, tačiau motyvų nežinau, reikia palaukti valdybos susirinkimo protokolo“, – sakė I.Čiuberkytė.

AB „Lietuvos geležinkeliai“ viešai apie tai nepranešė.

Bendrovės valdyba sudaryta iš trijų socialdemokratų valdomos Susisiekimo ministerijos atstovų ir dviejų nepriklausomų narių. Ją sudaro: susisiekimo viceministras Saulius Girdauskas (valdybos pirmininkas), ministerijos kancleris Tomas Karpavičius, ministro patarėjas Alfonsas Macaitis, nepriklausomi nariai – Ričardas Čepas ir Algimantas Variakojis, finansų konsultantas, „Verslo angelų fondo I“ partneris.

Tai vienas paskutinių šios valdybos sprendimų, nes prie naujos vyriausybės keisis valstybinių įmonių valdybų sudėtis.

Valstybei – vis mažiau

Primename, kad „Lietuvos geležinkeliai“ valstybei kasmet sumoka vis mažiau dividendų. Pavyzdžiui, už praėjusius metus bendrovė nusprendė valstybei pervesti 845 tūkstančius eurų dividendų, kai 2014 metais sumokėta 8,3 mln. eurų.

Bendrovė praėjusiais metais gavo mažesnį pelną, be to, jai valstybė leido mokėti mažesnę dalį nuo pelno dėl to, kad „Lietuvos geležinkeliai“ vykdo strateginius projektus, pavyzdžiui, „Rail Baltica“.

Klubui – solidi parama

„Lietuvos rytas“ deklaruoja šiemet turintis 2 mln. eurų biudžetą. 930 tūkst. eurų klubui skirs Vilniaus savivaldybė. Tarp kitų didžiųjų rėmėjų „Lietuvos rytas“ nurodo bendrovę „Lietuvos rytas“, prekybos tinklą „Norfa“.

Tarp komandos rėmėjų yra ir „Norvelita“, „Interrao Lietuva“, „Olifėja“, „TEO“, „Lietuvos draudimas“, „Vytautas“ ir kt. Tarp šių rėmėjų nurodyti ir „Lietuvos geležinkeliai“, skyrę 300 tūkst. eurų.

Kiek kiti didieji ir mažesni rėmėjai, išskyrus Vilniaus savivaldybę ir „Lietuvos geležinkelius“, skiria klubui, nenurodoma, tačiau jų pavadinimai puikuojasi ant klubo aprangos.

Krepšininkai atsidėkojo bendrovei

Valstybei priklausanti bendrovė jau ne pirmą kartą remia Vilniaus krepšinio klubą. Komandos krepšininkai yra vykę į varžybas traukiniu taip netiesiogiai reklamuodami „Lietuvos geležinkelius“.

Krepšininkai yra nusifilmavę kaip „Lietuvos geležinkelių“ konduktoriai.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...