captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvos ir Kinijos premjerai džiaugiasi suaktyvėjusiu bendradarbiavimu

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius Rygoje, kur vyksta Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos vyriausybių vadovų susitikimas, padėkojo Kinijos Liaudies Respublikos premjerui Li Keqiangui už glaudų ir prasmingą dvišalį Lietuvos ir Kinijos vyriausybių bendradarbiavimą per pastaruosius ketverius metus, teigiama vyriausybės pranešime spaudai.
Li Keqiangas ir A. Butkevičiaus susitikimas 2013 m. Scanpix/AFP nuotr.
Li Keqiangas ir A. Butkevičiaus susitikimas 2013 m. Scanpix/AFP nuotr.

„Džiaugiuosi, jog pastaraisiais metais Lietuvos ir Kinijos santykiai tapo ženkliai glaudesni. Manau, tai ženklas, jog Lietuvos ir Kinijos santykiai sparčiai intensyvėja įvairiose srityse, ypač ekonominiame bendradarbiavime“, – sakė A. Butkevičius.

Susitikimo metu Lietuvos premjeras pažymėjo, kad Kinija yra Lietuvos strateginė partnerė Azijoje, ir išreiškė įsitikinimą, kad sekanti vyriausybė ir toliau plėtos bei gilins dialogą atrandant naujas galimybes abiejų šalių verslui ir kontaktams tarp žmonių. Premjerai aptarė ir bendradarbiavimą logistikos bei transporto srityje. „Kelios Kinijos kompanijos jau pradėjo veiklą Lietuvoje, todėl matome didelį potencialą ir investicijų srityje, ypač pasinaudojant „Vieno kelio, vienos juostos“ iniciatyva“, – teigė A. Butkevičius ir asmeniškai priminė siūlymą 2017 m. Lietuvoje surengti transporto ministrų susitikimą – „Kinija+16".

Kinijos ir Lietuvos vyriausybių vadovai pasidžiaugė diplomatinių santykių 25-mečiu, aptarė šiai sukakčiai paminėti skirtas abipuses kultūrines programas, kalbėjosi apie bendradarbiavimo potencialą švietimo ir mokslo srityje.

Kinijos premjeras teigė, kad itin vertina Lietuvos premjero indėlį gerinant Lietuvos ir Kinijos santykius, taip pat aktyvias pastangas atveriant Kinijos rinką lietuviškiems pieno ir žemės ūkio produktams. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...