captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lenkų rinkimų akcijos siūlymas – uždrausti darbą per šventes

Seimo Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcija registravo Darbo kodekso pataisą, kuria siūloma praplėsti šventinių dienų sąrašą, taip pat uždrausti dirbti švenčių dienomis, jeigu tai nėra būtina.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Į švenčių sąrašą parlamentarai siūlo įtraukti ir Mirusiųjų atminimo (Vėlinių) dieną – šiuo metu Lietuvoje nedirbama tik per Visų Šventųjų dieną (lapkričio 1-ąją).

Seimo nariai tai pat siūlo uždrausti dirbti švenčių dienomis, išskyrus tokius darbus, kurių sustabdyti negalima dėl techninių gamybos sąlygų (nepertraukiamai veikiančios įmonės, organizacijos), darbus, būtinus gyventojams aptarnauti, taip pat neatidėliotinus remonto ir krovos darbus.

Tai reiškia, kad švenčių dienomis nedirbtų ir prekybos centrai, maitinimo įstaigos, kitos nebūtinas paslaugas teikiančios bendrovės. Dirbti būtų draudžiama ir švenčių metu, kurios visą laiką minimos sekmadienį, tarkime, Tėvo, Motinos, pirmąją šv. Velykų dieną.

Nėščias moteris, neseniai pagimdžiusias moteris ir krūtimi maitinančias moteris, darbuotojus, auginančius vaiką iki trejų metų, bei darbuotojus, vienus auginančius vaiką iki keturiolikos metų arba neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų, asmenis iki aštuoniolikos metų dirbti švenčių dienomis galima skirti tik jų sutikimu.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...