captcha

Jūsų klausimas priimtas

LB gelbės įklimpusius skolininkus: per pusmetį greitąjį kreditą paėmė kas ketvirtas

Norėdamas pagelbėti nuo skolinimosi priklausomiems žmonėms, Lietuvos bankas (LB) nuo lapkričio pirmosios pradėjo teikti paslaugą, kuria, pačiam žmogui ar jo artimiesiems prašant, jam bus uždrausta imti greituosius vartojimo kreditus. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Lietuvos bankas nuo 2012 metų, kai perėmė vartojimo kreditų rinkos priežiūrą, dažnai sulaukia viltį praradusių asmenų, kurie patys negali išlipti iš situacijos, skambučių. Taip pat sulaukiama ir jų artimųjų skambučių. Tiesiog tie žmonės nevaldo savo noro skolintis, kreditus ima vieną po kito ir įklimpsta į skolų liūną, į kurį dažnai įtraukia ir savo artimuosius. Todėl sukūrėme sąrašą, į kurį žmonės galėtų įsirašyti ir apsisaugoti nuo besaikio skolinimosi“, – paslaugą „Stop vartojimo kreditams“ pristatė Lietuvos banko Finansinių paslaugų ir rinkų politikos skyriaus vyriausioji juriskonsultė Rasa Cicėnienė.

Anot Lietuvos banko atstovės, vartojimo kredito davėjas kreditą į specialų sąrašą įsirašiusiam asmeniui visgi suteiks, sutartis bus laikoma negaliojančia, o kreditą suteikusiai bendrovei grės baudos.

Anot jos, susirūpinti verčia ir skaičiai – per pusmetį buvo paimti 688 tūkstančiai greitųjų vartojimo kreditų, t.y., kas ketvirtam Lietuvos gyventojui tenka po vartojimo kreditą.

Be to, anot R. Cicėnienės, vėluojama grąžinti net trečdalį kreditų.

Plačiau apie paslaugą – įraše ir Lietuvos banko internetinėje svetainėje.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...