captcha

Jūsų klausimas priimtas

Mažėja bankroto bylų skaičius teismuose

Lyginant pastaruosius dvejus metus bankrotų bylų skaičius šalies teismuose sumažėjo 15 proc. – nuo 3143 iki 2660 bylų penkiuose šalies apygardų teismuose. Tokią statistiką pristatė Nacionalinės teismų administracijos atstovai bankroto administratorių ir teisėjų susitikime.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Pasak Vilniaus apygardos teismo teisėjos Astos Pikelienės, mažėjantis bankroto bylų skaičius susijęs ekonomine situacija šalyje.

„Bankroto procesas iš esmės siejamas su įmonių mokumo rodikliais, kurie priklauso nuo ekonominės situacijos ir įmonių gebėjimo laiku ir tinkamai vykdyti atsiskaitymus. Bankroto bylų skaičiaus sumažėjimas rodo, kad įmonės rečiau patiria mokumo problemų“, – pažymi teisėja, atkreipdama dėmesį į tai, kad bylų mažėja visuose šalies miestuose, tačiau ne Vilniuje. „Vilniaus apygardos teismui priskiriamoje teritorijoje registruotoms įmonėms inicijuotų teisminių bankroto procesų skaičius lieka panašus, kaip ir 2014 metais – šiek tiek daugiau nei 1300 bylų per metus“, – teigia teisėja.

Šiuo metu apygardos teismuose bankroto byla išnagrinėjama vidutiniškai per 1,5 metų. Diskutuodami apie priežastis, lemiančias bylų nagrinėjimo trukmę, teismų atstovai pažymėjo, kad dažniausiai procesą prailgina teismui masiškai teikiami skundai, dėl kreditorių susirinkimuose priimtų sprendimų, taip pat ilgai užtrunka ginčijamų kreditorinių reikalavimų nagrinėjimas.

„Pavyzdžiui, jeigu kreditoriai apskundžia kreditorių susirinkimo sprendimą dėl turto pardavimo tvarkos, bankroto procesas iš esmės sustabdomas tol, kol skundą išnagrinės teismas. Analogiškos situacijos susiklosto teismui pateikus prašymą dėl bankroto administratoriaus atstatydinimo. Panašių atvejų yra ir daugiau“, – sako teisėja.

Nacionalinės teismų administracijos ir teismų atstovai, diskutuodami su bankroto administratoriais, atkreipė dėmesį į galimybę dokumentus teismui teikti naudojantis Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalu www.e.teismas.lt ir taip taupyti ne tik laiką, bet ir pinigus. Visais atvejais, kai bylos inicijuojamasis procesinis dokumentas pateikiamas portale www.e.teismas.lt, žyminis mokestis sumažinamas 25 proc.

Daugiausia bankroto bylų išnagrinėja Vilniaus apygardos teismas – 1300 per metus, Kauno apygardos teisme šis skaičius siekia 630, Klaipėdos – 450, Šiaulių – 245, o Panevėžio apygardos teisme – 200.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...