captcha

Jūsų klausimas priimtas

Venesueliečiai pinigų jau nebeskaičiuoja, o juos sveria

Kai kuriose Venesuelos parduotuvėse svarstyklės jau naudojamos ne tik prekėms, bet ir pinigams sverti. Hiperinfliacijos kamuojamoje Pietų Amerikos šalyje nacionalinė valiuta bolivaras taip nuvertėjusi, kad jos banknotus suskaičiuoti darosi vis sunkiau, todėl pardavėjai jų vertę paskaičiuoja sverdami, rašo bloomberg.com.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Grynųjų pinigų svėrimas dar nėra paplitęs visoje šalyje, tačiau vis labiau populiarėja.

„Kuomet pradedami sverti grynieji pinigai, tai nesuvaldomos infliacijos ženklas, – sako konsultavimo bendrovės „Capital Market Finance“ finansų direktorius Jesus Casiqueas. – Tačiau venesueliečiai nežino, kaip viskas blogai, nes vyriausybė atsisako skelbti viešus duomenis.“

Kažkada buvęs viena iš tvirčiausių pasaulio valiutų, šiandien bolivaras beveik nieko nevertas. Kasdienėms prekėms įsigyti reikia panaudoti šimtus banknotų, o prekeiviai juos laiko didžiuliuose maišuose bei vėliau veža į bankomatus.

Nors kredito ir debeto mokėjimo kortelės Venesueloje egzistuoja, tačiau, vyriausybės duomenimis, daugiau nei trečdalis darbuotojų šalyje pluša šešėlyje.

Nesant oficialios informacijos, ekonomistai priversti spėlioti tikrąjį infliacijos lygį šalyje. Šių metų metinio infliacijos lygio prognozės įvairios – nuo 200 iki 1500 proc.

Ilgą laiką valdžia nenorėjo spausdinti didesnio nei 100 bolivarų (mažiau nei dešimties amerikiečių centų) nominalo banknotų, tačiau praėjusią savaitę tyliai paprašė ateityje gaminti ir 500, 1000, 5000, 10,000 ir tikriausiai net 20,000 bolivarų banknotus.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...