captcha

Jūsų klausimas priimtas

A. Butkevičius paprašė JAV paramos Lietuvai stojant į EBPO

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, pirmadienį vyriausybės rūmuose priėmęs naująją JAV ambasadorę Anne Hall, pažymėjo puikius valstybių dvišalių santykius ir pabrėžė transatlantinio ryšio svarbą bei poreikį toliau stiprinti JAV lyderystę Europoje, rašoma pranešime spaudai.
LRV nuotr.
LRV nuotr.

„Nėra abejonių, kad santykiai su Jungtinėmis Valstijomis Lietuvai turi strateginę svarbą, – sakė premjeras. – Esame dėkingi JAV vyriausybei už indėlį į saugumą Lietuvoje ir visame regione“.

Vyriausybės vadovas pažymėjo, kad per pastaruosius metus Lietuva pasiekė didelių laimėjimų: tai ir gynybai skirtų išlaidų padvigubėjimas iki 1,79 procento nuo BVP 2017 metais, NATO pajėgų buvimas regione, suskystintųjų gamtinių dujų terminalas, elektros jungtys su Lenkija ir Švedija, tiesioginių užsienio investicijų augimas, diegiamas naujas socialinis modelis.

„Dvišaliai mūsų valstybių santykiai yra labai tvirti, produktyvūs ir naudingi abiem pusėms“, – teigė JAV ambasadorė, kartu palankiai vertindama Lietuvos sprendimus didinti gynybai skirtų išlaidų dalį.

Vyriausybės vadovas taip pat paprašė JAV paramos Lietuvai stojant į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją.

A. Hall yra keturioliktoji Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorė Lietuvoje nuo JAV ir Lietuvos diplomatinių santykių užmezgimo 1922 metų liepos 28 dieną. Ambasadorė A. Hall atvyko į Lietuvą rugsėjo 29 d. ambasadai minint 25-ąsias atidarymo metines. JAV ambasada Vilniuje duris atvėrė 1991 metų spalio 2 dieną.

Ambasadorė A. Hall jau yra dirbusi Lietuvoje. 2010–2013 m. ji ėjo JAV ambasadorės Lietuvoje pavaduotojos pareigas, o vėliau kurį laiko atliko ir laikinosios reikalų patikėtinės funkcijas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...