captcha

Jūsų klausimas priimtas

URM: ES ir Kanados laisvosios prekybos susitarimas – naujos galimybės Lietuvos verslui

Užsienio reikalų ministerija (URM) išplatintame pranešime spaudai sveikina sekmadienį pasirašytą Europos Sąjungos ir Kanados laisvosios prekybos susitarimą, kuris atvers naujas galimybes ES eksportuotojams ir vartotojams.
Kanados premjeras J. Trudeau. Reuters/Scanpix nuotr.
Kanados premjeras J. Trudeau. Reuters/Scanpix nuotr.

Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus teigimu, susitarimas su Kanada sukurs išskirtines sąlygas plėtoti dvišalę prekybą ir investicijas.

„Džiaugiamės pagaliau pasirašytu laisvosios prekybos susitarimu su mūsų artima partnere Kanada. Lietuvai svarbi ambicinga ES prekybos politika, kuri gali padėti Lietuvos eksportuotojams įsitvirtinti naujose rinkose, šalinti nereikalingus prekybos barjerus ir tokiu būdu skatinti naujų darbo vietų kūrimą. Tikimės, kad panašių ambicingų rezultatų sieksime ir derybose su JAV bei kitomis pasaulio prekybos partnerėmis“, – pažymi L. Linkevičius.

ES ir Kanados susitarimas naikina 99 proc. muitų tarifų, reikšmingai gerina prieigą prie Kanados viešųjų pirkimų bei paslaugų rinkų, naikina netarifines kliūtis prekybai. Prognozuojama, kad pradėjus taikyti susitarimą, dvišalė ES ir Kanados prekyba prekėmis ir paslaugomis išaugs iki 25 proc.

Anot URM, susitarimas reikšmingai pagerins eksporto sąlygas tradiciškai eksportuojamiems į Kanadą lietuviškiems produktams: baldams, tekstilės ir aprangos gaminiams, oro kondicionavimo įrangai, elektros aparatūrai, žvejybos tinklams, gaminiams iš plastikų, kuriems iki šiol Kanada taikė importo muitus.

Gerės sąlygos tekstilės gaminiams, pavyzdžiui marškinėliams nebebus taikomas 18 proc. importo muito tarifas, baldams, kuriems Kanada taikė 9,5 proc. importo muitą. Lietuvos gamintojai, eksportuojantys į Kanadą, vien iš muitų liberalizavimo galėtų sutaupyti daugiau kaip 1 mln. eurų muito mokesčio per metus. Susitarimas taip pat sudarys sąlygas plėsti lietuviškų maisto produktų eksportą į Kanadą – dvigubai didinama sūrio kvota ES gamintojams.

Kanada yra dvylikta didžiausia ES prekybos partnerė. ES ir Kanados prekybos apyvarta per metus siekia 60 milijardų eurų. Lietuva 2015 m. eksportavo prekių už 164 mln. eurų. Lietuvos prekybos balansas su Kanada yra teigiamas nuo 2002 m., o 2015 m. Lietuva į Kanadą eksportavo 10 kartų daugiau nei importavo. Net 99 proc. eksporto į Kanadą yra lietuviškos kilmės produktai. 2015 m. fiksuotas itin ženklus paslaugų eksporto augimas, viršijęs 9 mln. eurų. 2015 m. informacinių technologijų paslaugų eksportas į Kanadą augo 77 proc.

Europos Parlamentui pritarus pasirašytam ES ir Kanados laisvosios prekybos susitarimui, jis bus pradėtas laikinai taikyti nuo 2017 m. pradžios.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...