captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Bloomberg“: „Heathrow“ pakilimui nepasirengęs

Numojusi ranka į „Brexit“ keliamus pavojus, konservatyvi Britanijos vyriausybė nusprendė imtis plėsti Londono „Heathrow“ oro uostą. Sprendimui šįkart pritaria net toriai. Apie tai informuoja „Bloomberg“.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Ministrė pirmininkė Theresa May teisi: „Heathrow“ reikia dar vieno pakilimo tako. Tačiau vyriausybės sprendimas nieko neišsprendė. Pradėti plėtrą gali būti pražūtinga: tai būtų milžiniškas infrastruktūros projektas, reikalaujantis didžiulių investicijų, įgyvendinamas vietoje, kuri yra klestinti, tirštai apgyventa ir nori būti palikta ramybėje.

Kad ir kaip pažvelgtum, „Heathrow“ projekto įgyvendinimas – didžiulis iššūkis. Prognozuojama, kad iš pradžių reikėtų apie 20 mlrd. JAV dolerių, o statyboms prasidėjus ši suma tikrai išaugtų. Poveikis aplinkai taip pat būtų didžiulis, tūkstančiai žmonių kęstų nuolatinį triukšmą, o daug vertingo turto, įskaitant 11 amžiaus bažnyčią, būtų apgadinta arba sulyginta su žeme.

Vis dėlto, ekonominiai aspektai išlieka nepakitę: skrydžių poreikis auga, o „Heathrow“ veikia pilnu pajėgumu ir jau riboja vietinių bei užsienio keliautojų skaičių. Naujausių ekonominių ataskaitų išvados vienareikšmės: jeigu svarbiausia ekonominis augimas – plėsti reikia „Heathrow“ oro uostą, ne kurį nors kitą, ir statybas pradėti kuo greičiau.

Galima teigti, kad svarbiausia ne plėtra. Būtų sunku ginčytis su sprendimu saugoti gamtą ar vertingą turtą ir didinti kito oro uosto pajėgumus.

Didesnė problema – delsimas priimti sprendimą ir veikti. Daugiau kaip prieš 10 metų, ankstesnė vyriausybė pareiškė ketinanti imtis „Heathrow“ projekto. Tačiau sprendimas buvo atidėtas. Th. May vyriausybė susiduria su tais pačiais sunkumais: parlamento entuziazmo trūkumas, nesibaigiančios konsultacijos, planavimo procedūros ir teisiniai iššūkiai ant kiekvieno kampo. Galbūt plėsti „Heathrow“ – prasta mintis, bet jau daugiau kaip dešimtmetį neįgyvendinamas nei šis, nei visi kiti pasiūlymai.

Kalbant apie infrastruktūrą, svarbiausias pajėgumas – tiek Britanijoje, tiek ir kitose šalyse – tai gebėjimas apsispręsti. Nesiliaujantys ginčai dėl to, ką daryti, ir negebėjimas imtis veiksmų yra tiesus kelias į tolesnę stagnaciją.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...