captcha

Jūsų klausimas priimtas

Apklausa: ES investicijų naudą teigia pajutę daugelis gyventojų

Atlikus reprezentatyvią Lietuvos gyventojų apklausą, paaiškėjo, kad beveik 90 proc. gyventojų teigia, kad ES investicijos prisideda prie jų gyvenimo kokybės gerinimo, rašoma ministerijos pranešime spaudai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Net 8 iš 10 apklaustųjų teigia asmeniškai pajutę ES investicijų naudą, t. y. pastebėjo ar naudojosi sutvarkytais keliais, suremontuota mokykla, atnaujinta gydymo įstaiga; gyvena renovuotuose daugiabučiuose, dalyvauja ES mokymuose ir pan. Palyginti su praėjusių metų apklausos rezultatais, asmeniškai ES investicijų naudą pajutusių gyventojų padaugėjo 10 proc.

Panašus žmonių skaičius (80 proc.) pritaria nuostatai, kad ES investicijos padeda siekti teigiamų ekonominių ir socialinių pokyčių šalyje.

Finansų ministrė Rasa Budbergytė pabrėžia, kad investicijų kokybė bei efektyvumas ir toliau turi augti. „Turime itin atidžiai rinktis, kur investuojame ES lėšas, kad tie projektai Lietuvos ekonomikai duotų konkrečią ilgalaikę naudą, kurtų naujas darbo vietas ir, svarbiausia, mažintų socialinę atskirtį“, – teigia R. Budbergytė.

Apklausos rezultatai taip pat rodo, kad daugiau nei 70 proc. Lietuvos gyventojų jaučiasi pilnaverčiais ES piliečiais ir jiems pakanka informacijos apie ES fondų investicijas bei jų įgyvendinimą Lietuvoje.

Vis dėlto, per pastaruosius metus šiek tiek sumažėjo gyventojų, manančių, jog ES lėšų skirstymas yra visiškai skaidrus. „Todėl itin svarbu, kad visi žmonės, besidomintys Lietuvai skirtais ES pinigais, turėtų galimybę matyti, kur nukeliauja kiekvienas mūsų šaliai skirtas euras, o tam institucijos ir projektų vykdytojai visuomenei duris turėtų atverti dar plačiau“, – pabrėžė ministrė.

Gyventojų apklausą, Finansų ministerijos užsakymu, atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“. Tyrimo metu buvo apklausta 1013 įvairaus amžiaus (nuo 18 iki 75 m.) respondentų visoje Lietuvoje.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...