captcha

Jūsų klausimas priimtas

Dėl biudžeto projekto Lietuva turės pasiaiškinti Europos Komisijai

Europos Komisija (EK) pareikalavo Lietuvos pasiaiškinti dėl kitų metų biudžeto projekto. Finansų ministrė Rasa Budbergytė sako, kad komisija nori papildomos informacijos dėl vyriausybės prašomos išimties – didesnio deficito, atsirasiančio dėl naujo socialinio modelio. Taip pat pabrėžiama, kad naujoji vyriausybė turės įsipareigoti nedaryti esminių pokyčių biudžete.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Ne tik Lietuvos, bet ir dar šešių Europos Sąjungos šalių – Belgijos, Portugalijos, Ispanijos, Italijos, Kipro ir Suomijos – buvo paprašyta pateikti paaiškinimus dėl kitų metų biudžeto projektų. 

Skirtingai nei minėtų šalių, iš Lietuvos reikalaujama užtikrinti, kad kitų metų biudžeto projektą pateikusi naujoji vyriausybė, įsipareigotų laikytis tolesnio struktūrinių reformų įgyvendinimo.

„Gana išsamiai pristatėme socialinį modelį ir kaip jis bus įgyvendintas. Mes tikimės gauti išlygą, kad tai būtų laikoma kaip leistinas deficitas, kadangi ilgalaikėje perspektyvoje tai prisidės prie įsidarbinimo galimybių, geresnių verslo sąlygų, taip pat investicijų atėjimo į Lietuvą ir, žinoma, kas yra svarbiausia, prie mūsų struktūrinės socialinės srities reformos, prie pensijų reformos“, – teigė finansų ministrė R. Budbergytė.

Pasak Lietuvos banko vadovo, toks EK prašymas yra techninė procedūra, susijusi su siekiu įsitikinti socialinio modelio tęstinumu, pradėjus dirbti naujai vyriausybei.

„Natūralu, kad ateina nauja vyriausybė. Ji vis tiek biudžetą peržiūrės. Ir galbūt ateis su tam tikrais pasiūlymais į Seimą, tai EK tiesiog nori įsitikinti, koks bus galutinis biudžeto variantas. Socialinis modelis, kaip toks, iš tikrųjų yra struktūrinė reforma, gera ar bloga, čia atskiras klausimas, bet kaip tokia reforma, be abejo, ji gali pateisinti nukrypimą nuo vidutinio laikotarpio įsipareigojimų dėl biudžeto deficito dydžio“, – aiškino Lietuvos bando valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Šiuo metu parengtame ir EK vertinti pateiktame biudžeto projekte nenumatoma išlaikyti dabartinės 9 proc. PVM lengvatos šildymui. Tokius siūlymus Seimui pateikė socialdemokratai. Pasak Lietuvos banko vadovo, tai yra reikšminga pajamų dalis, todėl jos koregavimas būtų vienas esminių biudžete.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...