captcha

Jūsų klausimas priimtas

Antstoliai areštavo „Vilniaus energijos“ turtą

Antstoliai areštavo „Vilniaus energijos“ turtą. Artimiausiu metu nesumokėjus priteistos skolos „Vilniaus vandenims“, antstoliai imsis ir kitų priemonių siekiant priverstinai išieškoti skolą, rašoma „Vilniaus vandenų“ pranešime žiniasklaidai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Lietuvos apeliaciniam teismui praėjusią savaitę atmetus „Vilniaus energijos“ apeliacinį skundą, įsiteisėjo pirmosios instancijos teismo sprendimas dėl 8,1 mln. eurų dydžio skolos priteisimo. „Vilniaus vandenys“ nedelsiant kreipėsi į antstolius, kurie areštavo turtą, taip pat įteikė raginimą per 10 dienų apmokėti skolą.

15min žiniomis, antstoliai areštavo ne „Vilniaus energijos“ sąskaitas, bet keliolika nekilnojamojo turto objektų ir 34 transporto priemones. Antstoliai bendrovei davė 10 dienų skolai susimokėti iki imsis papildomų priemonių.

Šis įsiskolinimas susiformavo nuo 2013 metų rugpjūčio iki 2014-ųjų pabaigos.

Per 10 dienų nesumokės

„Tokius veiksmus vertiname kaip agresyvius“, – 15min apie sprendimą areštuoti „Vilniaus energijos“ turtą sakė bendrovės atstovas Nerijus Mikalajūnas.

„Savivaldybei yra leista sumokėti 30 mln. eurų skolą „Vilniaus energijai“ per 4 metus, o mes turime sumokėti 8 mln. per 10 dienų. Tai nėra adekvatu“, – skundėsi N. Mikalajūnas.

Skolą „Vilniaus energija“ pripažįsta, tačiau prašys, kad jie taip pat galėtų ją išmokėti per ketverius metus, kaip ir savivaldybė.

Bendrovė esą buvo priversta nemokėti „Vilniaus vandenims“, nes negaudavo pinigų už įvairių įstaigų šildymą iš Vilniaus savivaldybės.

Skola vien „Vilniaus vandenims“ – beveik 25 mln. eurų

Tai pirmoji Apeliaciniame teisme baigta nagrinėti byla dėl „Vilniaus energijos“ skolos, todėl skolos išieškojimas perėjo į aktyvią išieškojimo stadiją.

„Vilniaus vandenys“ yra inicijavusi iš viso 6 bylas dėl bendrovės „Vilniaus energija“ skolų už patiektą geriamąjį vandenį, skirtą karštam vandeniui ruošti. Vieną bylą apeliacinis teismas išsprendė praėjusią savaitę, dvi bylos tebėra nagrinėjamos jame. Dar trys bylos nagrinėjamos pirmosios instancijos teisme.

Dar 17 mln. eurų

Trečiadienį Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) pranešė, kad „Vilniaus energija“ ir „First Opportunity Oü“ (buvusi UAB „Bionovus“) sudarė beveik du su puse metų trukusį draudžiamą susitarimą biokuro tiekimo rinkoje.

Draudžiamo susitarimo laikotarpiu „Vilniaus energija“ už biokurą mokėjo beveik 15 proc. brangiau nei kiti šilumos gamintojai Vilniaus regione, o patirtas biokuro pirkimo sąnaudas bendrovė įtraukė į galutinę vartotojams tiekiamos šilumos kainą.

Už beveik du su puse metų trukusį draudžiamą susitarimą Konkurencijos taryba UAB „Vilniaus energija“ skyrė 19 004 000 Eur, o „First Opportunity Oü“ 3 529 000 Eur baudas.

VAAT sumažino įmonėms paskirtas baudas ir skyrė 17 103 600 Eur baudą UAB „Vilniaus energija“ bei 3 176 100 Eur baudą „First Opportunity Oü“.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close