captcha

Jūsų klausimas priimtas

Premjeras: PVM lengvatą šildymui reikia svarstyti kartu su biudžetu

Seimas pridėtinės vertės mokesčio lengvatai (PVM) centralizuotai tiekiamai šilumai ir karštam vandeniui turėtų pritarti svarstydamas kitų metų valstybės biudžeto projektą, sako premjeras Algirdas Butkevičius.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Pasak premjero, tokiu būdu būtų užkirsta teisinė galimybė šią lengvatą traktuoti kaip atskirą mokestinį įstatymą, kurio įsigaliojimui reikalinga 6 mėnesių pertrauka.

„Būtų netgi geriau, jei PVM lengvata šildymui būtų priimta kartu su biudžetu, kad neiškiltų tam tikrų interpretacijų“, – vyriausybėje trečiadienį teigė premjeras.

„Matau, kad yra politinė valia, politinis sutarimas ir būtų gerai, kad biudžeto svarstymo pirmame etape tai pataisai būtų pritarta“, – pridūrė vyriausybės vadovas.

Antradienį Seime PVM lengvatos šildymui pratęsimas iki 2017 m. birželio buvo svarstomas ypatingos skubos tvarka, tačiau už pataisą nebuvo galima balsuoti, nes nesusirinko pakankamai Seimo narių. 9 proc. PVM tarifo pratęsimą įregistravo socialdemokratė Irena Šiaulienė, nors vyriausybės Seimui pateiktame kitų metų valstybės biudžeto projekte tokia lengvata nėra numatyta.

Finansų ministrė Rasa Budbergytė yra sakiusi, kad lengvatos atsisakymas biudžetui leistų sutaupyti 47 mln. eurų, o šildymo kaina mažiausias pajamas gaunantiems gyventojams turėtų būti kompensuojama kitais mechanizmais, kuriuos turėtų pasiūlyti Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Standartinis PVM tarifas šiuo metu siekia 21 proc.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...