captcha

Jūsų klausimas priimtas

Registrų centras ragina suskubti registruoti baigtą statyti NT

Registrų centras primena, kad artėja statinių ir nuosavybės teisių į statinius įregistravimo Nekilnojamojo turto registre, kuomet jų savininkai dar gali sutaupyti, terminas, rašoma Registrų centro pranešime spaudai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Laiku iki 2015 m. lapkričio 1 d. pastatytus statinius ar įgytas nuosavybes įregistravę turto savininkai nepatirs papildomų išlaidų – t. y. mokės įprastą kainą už registraciją, o pavėlavusieji turės sumokėti dvigubai daugiau.

Jeigu nuosavybės ar kitos daiktinės teisės yra įgytos iki 2015 m. lapkričio 1 d., tačiau iki šiol buvo neįregistruotos, reikėtų tai padaryti iki šių metų lapkričio 1 d. Iki šios datos daiktinių teisių ar iki 2015 m. lapkričio 1 d. atsiradusių juridinių faktų įregistravimui Nekilnojamojo turto registre bus taikomi įprasti įkainiai.

Taip pat primename, kad nenorintys patirti papildomų išlaidų nekilnojamojo turto savininkai užbaigtus naujus statinius ir nuosavybės teises į juos turėtų įregistruoti per 3 mėnesius nuo dokumentų, patvirtinančių statybos užbaigimą, dienos.

Nebaigtų statinių savininkai nuosavybės teises į nebaigtus statinius turėtų įregistruoti per 30 dienų nuo pažymos apie statinio statybą be esminių nukrypimų nuo projekto, rengiamos Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos, išdavimo datos.

Praleidus šiuos terminus, už nuosavybės ar kitų daiktinių teisių, juridinių faktų įregistravimą Nekilnojamojo turto registre teks mokėti dukart brangiau.

Pernai lapkritį įsigaliojusiais teisės aktų pakeitimais siekiama paskatinti nekilnojamojo turto registravimą Nekilnojamojo turto registre ir išspręsti problemas, susijusias su neregistruoto turto vertės nustatymu mokesčių administravimo tikslais, efektyvesniu turto valdymu ir kt.

Šaltinis www.delfi.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...