captcha

Jūsų klausimas priimtas

Darbo kodeksas Seime liko nepakeistas: pritrūko balsuotojų

Seimas antradienį skubos tvarka balsavo už neseniai priimto Darbo kodekso pataisas. Jomis atsisakoma nulinių darbo sutarčių, taip pat numatoma papildoma apsauga labiau pažeidžiamoms darbuotojų grupėms. Nors pataisoms ir buvo pritarta, jų priimti nepavyko dėl nepakankamo Seimo narių skaičiaus plenarinių posėdžių salėje.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Jeigu galime pataisyti, tai pataisykim, nes darbuotojų iš Lietuvos išvyko daugiau nei darbdavių. Šiandien, net kai ir trūksta darbo jėgos, darbdavys yra stipresnis“, – taip balsuoti už pataisas agitavo Seimo narys Algirdas Sysas.

Parlamentas antradienį svarstė kelių dešimčių Seimo narių pasiūlymą neseniai priimtam Darbo kodeksui.

Pirminį Seimo narių grupės siūlymą parlamentas kiek pakoregavo, pavyzdžiui, sutikdamas atsisakyti nulinių sutarčių. Jos, A. Syso teigimu, yra nereikalingos, nes dabar darbdavys gali pasinaudoti terminuotomis sutartimis, norėdamas laikinai įdarbinti žmogų.

Po neilgų diskusijų Seimas po svarstymo pritarė Darbo kodekso pataisoms. Seimo pirmininkei pasiūlius ypatingą skubą, buvo balsuojama ir dėl pritarimo pataisoms, tačiau nesusirinko kvorumas, todėl balsavimą teko atidėti.

Darbo kodekso pataisoms priimti reikia 71 parlamentaro balso.

Darbo kodekso ramybėje nepaliks

Ramūnas Karbauskis, kurio vadovaujama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga bus viena didžiausių politinių jėgų naujosios sudėties Seime, jau ne kartą spėjo pakartoti, kad Darbo kodeksas bus taisomas.

„Reikės grįžti prie Darbo kodekso. Reikės sodinti visas tris puses, kaip buvo iš pradžių daryta Trišalėje taryboje, ir nutarti, kas priimtame Darbo kodekse yra netinkama. Mes pasisakome už prezidentės veto, bet Seimui neužteko drąsos patvirtinti tą veto ir jie elgėsi taip, kaip norėjo darbdaviai, ir priėmė Darbo kodeksą, kuris yra gėdingas“, – sakė R. Karbauskis.

15min iliustr.

Darbo kodekso pataisos, kurias antradienį svarstė Seimas, kaip jau rašėme, yra panašios į prezidentės veto. Kai kurie punktai yra identiški, o kai kurie – itin panašūs arba tik redakcinio pobūdžio pakeitimai.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...