captcha

Jūsų klausimas priimtas

Seimas spręs, ar didinti akcizo tarifą rūkalams

Seimas pradėjo svarstyti finansų ministrės Rasos Budbergytės pristatytas Akcizų įstatymo pataisas, kuriomis numatoma didinti akcizų tarifą cigaretėms, cigarams ir cigarilėms, rašoma pranešime spaudai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Projektu siūloma nuo 2017 m. kovo 1 d. cigarečių akcizų tarifo specifinį elementą padidinti nuo 50,68 iki 56 eurų, o nustatytą kombinuotąjį akcizų tarifą – nuo 85 iki 90 eurų už 1 000 cigarečių. Cigarams ir cigarilėms taikomas akcizų tarifas didėtų nuo 29,54 iki 33 eurų už kilogramą produkto.

„Dėl tokio padidinimo 20 vienetų cigarečių pakelio kaina vidutiniškai gali pabrangti 0,16 euro, o pigiausių cigarečių – apie 0,12 euro“, – kalbėjo R. Budbergytė, pridurdama, kad cigarų ir cigarilių 17 vienetų pakelis pabrangtų vidutiniškai apie 0,14 euro.

Pasak finansų ministrės, skaičiuojama, kad dėl padidintų akcizų tarifų cigaretėms, cigarams ir cigarilėms valstybės biudžetas 2017 m. papildomai gautų apie 23 mln. eurų pajamų.

Kaip pažymima dokumento aiškinamajame rašte, projektas parengtas atsižvelgiant į Tarybos direktyvos 2011/64/ES dėl akcizų, taikomų apdorotam tabakui, struktūros ir tarifų nuostatas, pagal kurias Lietuva iki 2017 m. gruodžio 31 d. turi pasiekti cigaretėms ES acquis nustatytą minimalų apmokestinimo akcizais lygį (90 eurų už 1000 vienetų cigarečių, taip pat ne mažiau kaip 60 proc. nuo vidutinės svertinės mažmeninės cigarečių pardavimo kainos).

Už pristatytą projektą balsavo 67 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 15 parlamentarų. Pritarus jam po pateikimo, toliau projektas bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Biudžeto ir finansų komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama sugrįžti lapkričio 25 d.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...