captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prezidentūra 2017 metų biudžeto projektui rimtesnių pastabų neturi

Prezidentūra dabartiniame etape neturi esminių pastabų kitų metų valstybės biudžetui, kurį antradienį planuojama pateikti Seimui.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Kaip pirminis pateiktas biudžetas nueinančios vyriausybės – jis yra tinkamas svarstymui. Žinant, kad biudžetas yra įrėmintas į taisyklių rinkinius (...) tai, be abejonės, tų saugiklių tikrai yra numatyta. Biudžetas yra atspindintis mūsų prioritetus, žiūrint ir šalies saugumo, gynybos augimą užtikrinantis, socialinės apsaugos prioritetas išlaikytas“, – interviu „Žinių radijui“ sakė prezidentės vyriausiasis patarėjas vidaus politikos klausimams Mindaugas Lingė.

Rimtesnių pastabų prezidentūra dabartiniame etape, anot M. Lingės, neturinti.

„Kadangi biudžetą priiminės jau naujasis Seimas, tai ir visi vertinimai, tie tikrieji signalai, be abejonės, bus ateityje“, – pridūrė M. Lingė.

Kalbėdamas apie PVM lengvatą šildymui, ką jau yra sakiusi ir šalies vadovė, M. Lingė nurodė, kad pačios lengvatos nėra socialiai teisingos, nes jas gauna ne tik tie, kam jos reikalingos, bet ir tie, kam jos nebūtinos. Norint daryti pokyčius, pasak patarėjo, jie turėtų būti daromi šiek tiek kitaip.

„Visų pirma, jau yra prasidėjęs šildymo sezonas, ir tokios kalbos (...) kaip čia tas kompensacinis mechanizmas bus nebus, tai tokie signalai nėra pageidautini. Jeigu pokyčiai daromi, jie turėtų būti daromi kitaip, visuomenė turėtų būti paruošta ir, be abejonės, numatytas kompensacinis mechanizmas, jeigu Vyriausybė nuspręstų, kad tokios lengvatos reiktų atsisakyti“, – nurodė M. Lingė ir pridūrė, kad kol kas nėra tinkamo kompensavimo mechanizmo.

Antradienio Seimo plenarinio posėdžio darbotvarkėje numatytas kitų metų šalies biudžeto pateikimas. BVP augimas numatytas 2,7 proc. Viešojo sektoriaus deficitas yra numatytas 0,8 proc. nuo BVP.

Su kitų metų biudžetu planuojama didinti neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) dirbantiems ir vaikus auginantiems žmonėms.

Planuojama, kad krašto apsaugai finansavimas padidėtų nuo 1,49 iki 1,8 proc. nuo BVP, tam numatoma skirti daugiau kaip 148 mln. eurų.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...