captcha

Jūsų klausimas priimtas

Pagal krovos apimtis Klaipėdos uostas – lyderis tarp Baltijos šalių

Klaipėdos uostas artėja prie naujo visų laikų rekordo. Skaičiuojama, kad šiemetinė krova sieks 40 mln. tonų. Klaipėda pagal krovos apimtis pirmą kartą istorijoje užima lyderio pozicijas tarp Baltijos šalių uostų. Augimą, be kita ko, lėmė naujų terminalų pastatymas, uosto kanalo išgilinimas.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Kovą patvirtinus naują leistiną grimzlę iki beveik 14 metrų, į Klaipėdos uostą atplaukia daugiau didesnių „Panamax“ tipo laivų, kurie jau gali būti pilniau pakrauti. Beveik penktadaliu šiemet padaugėjo krovinių konteineriuose. Uosto vadovo teigimu, tai rodo, kad auga vartojimas.

„Tiek Lietuvoje, aš noriu pasakyti Lietuvoje taip pat, ne tik Klaipėdos uoste, nepaminėjau, kad mūsų valstybėje taip pat yra augantis krovinių skaičius. Tai rodo, aišku, ir ekonomikos atsigavimą mūsų valstybėje, – sako Klaipėdos jūrų uosto vadovas Arvydas Vaitkus. – Manau, kad užsienyje taip pat, nes, kaip sakiau, dalis eina krovinio tranzitu į Baltarusiją, dalis į Rusiją, nedidelė dalis eina į Ukrainą ir šių valstybių krovinių srautas per mūsų uostą yra su tendencija augti.“

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close