captcha

Jūsų klausimas priimtas

Paaiškės, kiek vilniečiams kainuos šildymas

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) penktadienį turėtų patvirtinti mažesnes šildymo kainas sostinės gyventojams, nes kiek anksčiau nustatė, kad „Vilniaus energija“ į šilumos kainą įskaičiavo nepagrįstų išlaidų.  Kol kas neaišku, ar vilniečiai permoką atgaus per vieną šildymo sezoną.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

VKEKK, atlikusi auditą, nustatė, kad „Vilniaus energija“ dvejus metus į šildymo kainą nepagrįstai įtraukė biokuro pirkimo, darbo užmokesčio, reprezentacijos, konsultacijų bei labdaros išlaidas. Anot VKEKK, tai sudarė maždaug 24 milijonus eurų. 

Tuo metu „Vilniaus energijos“ atstovai teigia, kad tyrimas buvo sufabrikuotas, o tokius veiksmus vadina persekiojimu. Pasak įmonės atstovų, tokių veiksmų imtasi dėl to, kad Vilniaus šilumos ūkio sutartis eina į pabaigą, todėl siekiama nusavinti Prancūzijos bendrovės „Veolia“, kuri valdo „Vilniaus energiją“, investicijas. 

„Vilniaus energijos“ atstovai pabrėžia, kad jam įtakos turėjo ir tai, kad Prancūzijos bendrovė kreipėsi į tarptautinį investicinių ginčių arbitražą Vašingtone.

Skaičiuojama, kad šį šildymo sezoną, šiluma turėtų kainuoti beveik ketvirtadaliu pigiau.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...