captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vartotojai nepagrįstai padengė dalį „Vilniaus energijos“ investicijų

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK), atlikusi UAB „Vilniaus energija“ reguliuojamos veiklos patikrinimą, nustatė, kad šilumos vartotojams nepagrįstai teko apmokėti dalį bendrovės investicijos į elektros skirstyklą, todėl priimtas sprendimas sumažinti investicijos vertę, priskiriamą šilumos gamybai, – ši suma mažėja iki 1938,92 tūkst. Eur (suderinta 2010 m. – 4579,47 tūkst. Eur). 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Šilumos ūkio įstatyme įtvirtinta, kad šilumos kaina vartotojams turi būti grindžiama tik būtinosiomis veiklos sąnaudomis, todėl šilumos tiekėjas turi aiškiai ir pagrįstai atskirti sąnaudas tarp veiklų.

Įvertinus šilumos ir elektros energijos gamybos veikloms reikalingą elektros galią, šilumai priskirtina investicijos į skirstyklą vertė turėtų sudaryti 39 proc. UAB „Vilniaus energija“ buvo nurodžiusi, kad šilumos gamybai tenka 94,3 proc. investicijos vertės.

Į tai bus atsižvelgta nustatant UAB „Vilniaus energija“ šilumos bazinę kainą naujam reguliavimo laikotarpiui – komisija sprendimą priims artimiausiame posėdyje.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...