captcha

Jūsų klausimas priimtas

Nuo kitų metų planuojama didinti NPD ir atsisakyti PVM lengvatos šildymui

Su kitų metų biudžetu planuojama didinti neapmokestinamą pajamų dydį (NPD) dirbantiems ir vaikus auginantiems žmonėms, ir atsisakyti Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos šildymui.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Kitų metų biudžetas rengtas atsižvelgiant į du pagrindinius prioritetus, tai – socialinės atskirties mažinimas ir finansavimo didinimas krašto apsaugai. Socialinės atskirties problematika sprendžiama per du klausimus – NPD didinimas dirbantiems žmonėms ir auginantiems vaikus. Tam yra numatyta kitų metų biudžete 144 mln. eurų, taip pat Socialinio modelio įgyvendinimas – jam yra numatyta iš „Sodros“ biudžeto apie 250 mln. eurų, o iš valstybės biudžeto – virš 100 mln. eurų“, – sakė finansų ministrė Rasa Budbergytė po vyriausybės posėdžio.

Nuo naujų metų planuojama didinti NPD nuo 200 iki 310 eurų ir nuo 120 iki 200 eurų didinama išmoka už kiekvieną vaiką.

Finansų ministrė pripažino, kad naujame biudžete nenumatoma pratęsti PVM lengvatos šildymui.

„Su centralizuoto šildymo lengvata mes dotuojame iš valstybės biudžeto, kai jį mes turime taip tikrai styguoti ir su tokia įtampa daryti, kad nepažeistume išlaidų taisyklės, ir turtingus asmenis, kurie gyvena namuose, kurie yra aprūpinami centralizuotu šildymu. Aš galvoju, kad viskas turi būti pagrįsta, įvertinta, ir, jeigu reikia žmonėms padėti, reikia tai daryti per dotacijas“, – sakė R. Budbergytė.

Šiuo metu šildymui taikomas 9 proc. PVM tarifas, standartinis – 21 proc.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...