captcha

Jūsų klausimas priimtas

Graikijai bus išmokėta dar daugiau nei milijardas eurų

Vakar Liuksemburge vykusiame Euro grupės posėdyje euro zonos finansų ministrai sutiko, kad Graikijai būtų pervesta 1,1 milijardo eurų pagal finansinės paramos programoje numatytas priemones. Dar viena 1,7 mlrd. eurų išmoka, tikėtina, bus pervesta iki spalio pabaigos, institucijoms papildomai įvertinus Graikijos duomenis.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Pasak finansų ministrės Rasos Budbergytės, Euro grupėje įvertinta Graikijos pažanga, įgyvendinant likusias papildomas priemones pensijų reformos, bankų valdymo, energetikos, privatizavimo srityse, taip pat skolų būklė. „Tokios buvo Europos stabilumo mechanizmo direktorių valdybos sąlygos tam, kad Graikija galėtų gauti dar vieną finansinės paramos programos išmoką“ – aiškino R. Budbergytė.

Euro zonos finansų ministrai nusprendė, kad iš esmės Europos stabilumo mechanizmo (ESM) programa įgyvendinama tinkamai, yra vykdomos susitarimo memorandume nustatytos sąlygos ir, atsižvelgiant į tai, Graikijai galima pervesti tolesnes programos išmokas.

Pagal trečiąją programą Graikijai jau yra suteikta 28,9 mlrd. eurų paskola, kurios grąžinimas numatomas 2034-2059 metų laikotarpiu.

R. Budbergytės nuomone, tolesnės išmokos Graikijai turėtų būti mokamos tik iki galo įgyvendinus visas programos sąlygas, kurios buvo numatytos susitarime su ES institucijomis.

Euro grupės posėdžio metu ministrai taip pat apžvelgė sveikatos apsaugos ir ilgalaikės sveikatos priežiūros sistemų poveikį fiskaliniam tvarumui, kylančias rizikas ir galimas politikos kryptis.Taip pat buvo aptariamas valstybių narių biudžetų projektų pateikimo procesas Europos Komisijai bei apžvelgiami G7 viršūnių susitikimo rezultatai.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...