Verslas

2016.10.10 15:28

Kadenciją baigiantis Seimas gali nebespėti pataisyti DK

BNS2016.10.10 15:28

Seime šią savaitę numatytas nuo kitų metų galiosiančio naujojo Darbo kodekso pataisų priėmimas gali būti nukeltas į plenarinius posėdžius, kurie vyks jau po antrojo rinkimų turo.

Seimas siūlomų pakeitimų negali imtis, nes jų dar neapsvarstė parlamentinis Socialinių reikalų ir darbo komitetas – jis to padaryti negali, nes ten dirbantys parlamentarai dar rugsėjo pabaigoje nutarė kreiptis į Seimo valdybą, kad dėl pataisų būtų gauta Vyriausybės išvada. Tačiau valdyba šio klausimo dar nesvarstė.

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė praėjusią savaitę BNS sakė negalinti valdybos narių sušaukti į posėdį dėl artėjančių rinkimų: „Visi išsivažinėję pas rinkėjus“.

Artimiausias Seimo valdybos posėdis numatomas šį trečiadienį.

Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys socialdemokratas Algirdas Sysas abejoja, ar komitetui pavyks šią savaitę apsvarstyti pataisas, jeigu Seimo valdyba ir atsisakys prašyti Vyriausybės išvados.

Tuo metu komiteto pirmininkė socialdemokratė Kristina Miškinienė tvirtina, kad Darbo kodekso pataisų svarstymas Seime yra ne skubinamas, o vilkinamas.

„Dėl išvados kreipiausi (į Seimo valdybą – BNS) tą pačią dieną, kai komitetas nubalsavo. Praėjusią savaitę Seimo pirmininkei dar parašiau oficialų paklausimą, prašydama atsakyti, kad galėčiau tinkamai pasiruošti posėdžiui. Šiai dienai negavome jokio atsakymo. Mane kaltino, rėkavo, kad komitetas nenori dirbti, tai dabar uždarė visus vartus – taip užblokavo mus. Pasakytų, kad nesikreips dėl tos išvados į Vyriausybę, tada mes... Komitete buvom sutarę, kad jeigu nereiks išvados laukti, sukviečiu posėdį, praeiname pataisas ir balsuojame – kaip bus taip jau bus“, – BNS teigė K.Miškinienė.

Premjeras Algirdas Butkevičius ne kartą kartojo, kad kadenciją baigiantis Seimas spės Darbo kodeksą  pataisyti.

Naujojo Darbo kodekso keitimą po pirmojo rinkimų turo su konservatoriais lyderio pozicijas besidalijanti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga vadina vienu svarbiausių darbų, nors partijos vadovų pozicijos šiek tiek skiriasi.

Partijos sąrašo lyderis Saulius Skvernelis tikina, kad jų nuomonės su Lietuvos liberalų sąjūdžiu, kuris palaikė kodeksą ir siekė didesnio darbo rinkos liberalizavimo, stipriai nesiskiria. Partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigė, kad pritaria prezidentės Dalios Grybauskaitės išsakytoms pastaboms, kai ji vetavo Darbo kodeksą.

SEB banko prezidento patarėjas, ekonomistas Gitanas Nausėda bei Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis BNS atsargiai vertino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ketinimus peržiūrėti naujai priimtą Darbo kodeksą.