Verslas

2016.10.10 02:19

R. Karbauskis žada imtis Darbo kodekso

Rūta Pukenė, DELFI.lt2016.10.10 02:19

Žvelgdamas į rezultatus, partijos pasirodymą Ramūnas Karbauskis kartojo manantis, kad premjeru turėtų būti Saulius Skvernelis. Tuo metu kiti ministrai turėtų būti skiriami pagal jų kompetenciją, aiškino LŽVS pirmininkas.

„Viskas priklauso nuo to, kaip žmonės mus palaikys antrajame rinkimų ture. Jei palaikymas bus didelis, tokiu atveju, tų ministerijų tikrai bus daug. Tačiau tai nėra tas atvejis, kuris būdavo po ankstesnių rinkimų, kai partijos dalindavosi postus pagal įtakas, pinigus. Mes žiūrėsime, kur galime atrasti profesionalus – jie taip pat bus mūsų, konservatorių ar socialdemokratų“, – aiškino jis.

R. Karbauskio teigimu, sunku prognozuoti, kiek mandatų jiems pavyks iškovoti vienmandatėse apygardose, tačiau jis pripažino, kad greičiausiai jų bus daugiau nei tikėtasi. Jis aiškino tikėjęsis 25 mandatų.

Paklaustas, kokių pirmųjų darbų Seime imsis, R. Karbauskis sakė, kad, visų pirma, svarbu iki galo sutvarkyti Darbo kodeksą, dėmesio sulauks ir švietimo, kultūros, sveikatos apsaugos sritys.

„Žmonės balsavo už mūsų vertybes, pasiūlymus, kuriuos teikėme. Manau, tai bus labai rimti argumentai mūsų derybose dėl Vyriausybės programos“, – aiškino politikas.

Jis pats tikino dirbsiantis Seime, kaip ir, tikisi, visų kitų partijų vadovai.

„Mes dabar dalyvaujame Seimo rinkimuose, ruošiuosi grįžti į Seimą, manau, tai labai daug“, – paklaustas, ar jį, kaip laimėjusios partijos pirmininką, tenkintų tik darbas Seime, aiškino R. Karbauskis.

LŽVS partijos pirmininkas sakė, kad jo nepiktintų ir darbas opozicijoje, tačiau jis įsivaizduoja, kad jam teks formuoti valdančiąją daugumą.

„Taip klostosi situacija, kad mes tiesiog neturėsime kito pasirinkimo“, – sakė jis.

Anot R. Karbauskio, jį tenkina vos dviejų dabartinių ministrų darbas, jie esą galėtų ir toliau užimti tuos pačius postus. Vienas jų, prasitarė, socialdemokratas.