captcha

Jūsų klausimas priimtas

Oficialu: „Coca-Cola” Lietuvoje atleidžia 64 darbuotojus

Alytaus darbo birža gavo oficialų bendrovės pranešimą apie grupės darbuotojų atleidimą.
Scanpix/Reuters nuotr.
Scanpix/Reuters nuotr.

Kaip DELFI informavo Lietuvos darbo biržos (LDB) atstovė spaudai Milda Jankauskienė rugsėjo mėnesį gauti 3 pranešimai apie numatomus grupės darbuotojų atleidimus.

Alytaus darbo biržai pranešta, kad nuo 2016 m. gruodžio 5 d. iki 2017 m. vasario 6 d. numatoma atleisti 64 darbuotojus iš UAB „Coca–Cola HBC Lietuva“, kurioje dirba 207 darbuotojai. Atleidimo priežastis – gamyklos padalinio veiklos sustabdymas.

„Tokį sprendimą paskatino siekis likti kuo labiau konkurencingiems šalyse, kuriose veikia „Coca-Cola“, ir tiekti vartotojams geriausius gaminius bei paslaugas rinkoje“, – DELFI yra sakiusi įmonės viešųjų ryšių ir komunikacijos vadovė Gabrielė Šerėnienė.

Ji informavo, kad „Coca-Cola HBC Lietuva“ pradėjo konsultacijas dėl gamybos Alytaus gamykloje nutraukimo, užtikrinant, kad tai bus padaryta laikantis visų teisinių reikalavimų. Įmonė ketina užbaigti gamyklos veiklą 2016 m. lapkričio pabaigoje.

„Deja, šis sprendimas reiškia ir tai, kad bendrovė yra priversta atleisti 80 darbuotojų, kurių pareigos tiesiogiai ar netiesiogiai susijusios su gamyba Alytaus padalinyje. Tai nelengvas sprendimas, kurį priimame labai apgailestaudami ir suvokdami jo pasekmes darbuotojams bei jų artimiesiems. Parengėme jiems socialinį planą, apimantį išeitines išmokas, priedus už stažą ir lojalumą įmonei“, – sakė G. Šerėnienė.

Pranešimai apie atleidžiamus darbuotojus LDB taip pat gauti i Plungės rajono Nausodžio pagrindinės mokyklos (dėl struktūrinių pertvarkymų) ir iš Šiaulių UAB „MP ir partneriai“ (dėl bankroto). Įspėta po 17 darbuotojų.

Iš viso šį rugsėjį apie atleidimus įspėti 98 šalies darbuotojai. Per 2015 m. rugsėjo mėnesį buvo gauti 2 pranešimai ir įspėti 117 darbuotojai. Šiemetinį rugsėjį palyginti su pernykščių, įspėtų apie atleidimus darbuotojų skaičius sumažėjo apie 16 proc.

Šių metų sausio – rugsėjo mėnesiais gauti 32 pranešimai apie numatomą 1757 darbuotojų atleidimą. 2015 metais per tą patį laikotarpį buvo gauti 29 pranešimai apie atleidimus ir įspėtus 1077 darbuotojus. Palyginus su 2015 metų tuo pačiu laikotarpiu, šias metais pranešimų gauta 3 daugiau, o įspėtų apie atleidimą darbuotojų skaičius padidėjo 1,6 karto.

„Siekdami padėti atleidžiamiems darbuotojams greičiau sugrįžti į darbo rinką, teritorinių darbo biržų specialistai organizavo susitikimus su įmonių, pranešusių apie darbuotojų atleidimus, atstovais ir atleidžiamais darbuotojais, suteikė informaciją apie teritorinių darbo biržų teikiamas paslaugas, aptarė užimtumo rėmimo priemonių taikymą“, – komentavo M. Jankauskienė.

Kaip jau skelbta, Coca-Cola HBC Lietuva“ uždarys lapkričio pabaigoje, o gamybą perkels į Lenkiją. Kaune toliau veiks „Coca-Cola HBC Lietuvos“ logistikos centras, bendrovė toliau investuos ir platins produktus Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

Šaltinis www.delfi.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...