captcha

Jūsų klausimas priimtas

Londono Sičio atstovas turi viliojantį pasiūlymą startuoliams Lietuvoje

Specialusis Londono Sičio atstovas Europos Sąjungos šalims Jeremy Browne`as sako, kad „Brexit“ poveikį lengva perdėti, tačiau jis tiki, kad Jungtinė Karalystė ir Lietuva ateityje vis tiek ras daugybę bendradarbiavimo sričių.
 
DELFI (K. Pansevič nuotr.)
DELFI (K. Pansevič nuotr.)

Vilniuje vykstančią „The FinTech Conference“ atvykęs londonietis interviu DELFI pasakojo, kad viena tokių sričių gali būti sparčiai besivystantis finansinių technologijų sektorius. Ketvirtadienį pranešta, kad savo biurą Vilniuje planuoja atidaryti startuolis „Revolut“. J. Browne`o manymu, tokiu pavyzdžių gali atsirasti ir daugiau. „Viena koja dirbant Vilniuje, o kita – Londone galima pasiekti puikių rezultatų“, – tvirtino jis.

– Kas yra finansinių technologijų įmonės (angl. fintech)?

– Tai technologinis finansinių technologijų naudojimas. Ateitį nuspėti visada sudėtinga, bet mes tikimės, kad ši tendencija išliks ilgam, o jos svarba augs. – Ar fintech kelia grėsmę tradiciniams bankams?

– Taip. Į fintech galima žiūrėti dviem būdais. Viena vertus, fintech gali padėti tradiciniams bankams ir patobulinti jų klientams teikiamas paslaugas, paversti juos efektyvesniais. Kitas kelias jiems pavojingesnis, nes žmonės gali ignoruoti tradicinius bankus ir finansinėmis paslaugomis naudotis, pavyzdžiui, telefonu. Noriu pabrėžti, kad Londonas neturi tikslo išsaugoti dabartines institucijas. Mes norime padėti tiems finansinių paslaugų tiekėjams, kurie geriausiai patenkina klientų poreikius. Suprantame, kad tai palankiau antrajam ir pavojingesniam variantui, tačiau šios paslaugos nuolat evoliucionuoja.

– Galbūt galėtumėte įvardinti kelis fintech startuolius, kurie, jūsų manymu, šiuo metu yra sėkmingiausi ir žmonėms verta apie juos žinoti?

– Žmonės kalba apie „TransferWise“. „TransferGo“ irgi vertas dėmesio. Bendrai pinigų pervedimo paslaugų įmonės šiuo metu laikomos sėkmingiausiomis. Praėjusią savaitę buvau Airijoje ir jie ten kalbėjo apie tai, ar lošimai internete gali būti priskirti prie fintech, bet manau, kad nelabai.

– Ką manote apie šiuo metu Europos Sąjungoje galiojantį fintech reguliavimą?

– Mes patys Londone laikomės požiūrio, kad paprastai tai yra mažos įmonės – startuoliai ir jiems reikia suteikti galimybę augti, plėtotis. Mūsų reguliavimas nėra labai stiprūs. Turime jiems suteikti erdvės kvėpuoti, augti ir vystyti savo produktus. Kitose Europos Sąjungos šalyse fintech įmonėms taikomi reikalavimai yra labai įvairūs.

– Kaip šiuo atžvilgiu atrodo Lietuva?

– Vilniuje vykstanti „The FinTech Conference“ yra priežastis, kodėl esame čia, Lietuvoje. Turite daug inovacijų finansų paslaugų sektoriuje. Ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Baltijos šalyse, taip pat Suomijoje. Tai įdomi sritis, kuri turi potencialo į Lietuvą atnešti daugiau gerovės.

Pagrindinė galimybė yra ne konkuruojant su Londonu, bet bendradarbiaujant. Manau, kad jei įmonės Lietuvoje išvystytų tinkamus produktus, rastų klientų ir pademonstruotų, jog jų verslo modelis turi potencialo, tada galėtų dirbti kartu su Londonu atvedant savo verslą į didesnę auditoriją. Londonas yra kur kas didesnis už Vilnių, žmonės ten turi daugiau patirties, prieigos prie kapitalo, bet mes nenorime, kad įmonės paliktų Lietuvą, norime padėti joms plėstis į kitas rinkas. Viena koja dirbant Vilniuje, o kita – Londone galima pasiekti puikių rezultatų.

– Tai Londoną matote kaip būstinę, o Vilnių – kaip vietą, kur vystomos technologijos ir rinkodaros projektai?

– Lietuva yra maža rinka, o Londonas – vienas iš pasaulinio masto miestų. Ten įmonės gali veiki globaliu mastu, gauti papildomo kapitalo bei žinių.

– Kaip vertinate britų sprendimą palikti Europos Sąjungą?

– Londone dauguma žmonių norėjo likti Sąjungoje ir „Brexit“ jiems buvo netikėtas.

– Ar pats asmeniškai buvote nustebintas tokiu rezultatu?

– Taip, buvau pakankamai nustebintas, bet nemaniau, kad tokia galimybė yra neįmanoma. Tai yra vienas svarbiausių politinių sprendimų mano gyvenime, tačiau noriu pastebėti kelis dalykus.

Pirma, Jungtinė Karalystė nusprendė palikti ES, bet ne planetą. Mes išliekame viena svarbiausių valstybių Europoje ir turime visas galimybes plėtoti dvišalius ryšius su Lietuva ir kitomis draugiškomis valstybėmis saugumo, verslo, kultūros ir kitais klausimais. Jungtinė Karalystė niekur nedingsta ir manau, kad galime būti gerais draugais.

Antra, dar nežinome, koks „Brexit“ poveikis bus Londonui ir kitoms šalies vietoms, kurioms ryšiai su ES ypač svarbūs.

Tačiau Londonas tebėra didžiausias Europos finansų centras, kur kas didesnis už visas kitas alternatyvas, o priežastys kodėl jis tokiu tapo vis dar galioja. Verslo aplinka, teisės viršenybė, institucijų stabilumas, inovacijos, verslumas, lanksti darbo rinka, anglų kalba, prieiga prie Jungtinių Valstijų rinkos – visa tai leidžia Londonui ir toliau būti globaliu finansų centru. Be to, kad taip būtų yra ir visos Europos, ir Lietuvos interesas, nes visam žemynui naudinga turėti finansų centrą savo teritorijoje ir taip konkuruoti su Amerika ar Azija. „Brexit“ poveikį lengvą perdėti, tačiau aš manau, kad Londonas ir Lietuva ras daug bendradarbiavimo sričių, taip pat ir fintech.

 

Šaltinis www.delfi.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...