captcha

Jūsų klausimas priimtas

EIB teiks milijoninę garantiją renovacijos paskoloms Lietuvoje

Europos investicijų bankas su Lietuva pasirašė Rizikos pasidalijimo fondo steigimo sutartį. Fondas suteiks 100 mln. eurų garantiją renovacijos paskoloms, tačiau tikimasi, kad bankai, prisidėdami savo lėšomis, fondą išaugins iki 500 mln. eurų. Už šiuos pinigus iki 2018 m. pabaigos planuojama renovuoti apie 1 tūkst. 500 daugiabučių.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Iki šiol renovacijai nuo 2007 m. per Jessica fondus ir bankų paskolas jau skirta beveik 550 mln. eurų, už kuriuos, tikimasi, irgi bus renovuota per 1 tūkst. 500 daugiabučių. Tačiau iki šiol valdžia, intensyviai skatinusi renovaciją, dabar pati lėtina jos tempus. Nepaisant pritraukiamų pinigų, finansavimo galės tikėtis tik tam tikras skaičius daugiabučių, o gyventojų pritarimą gavę ir renovacijai parengę dokumentus daugiabučiai bus priversti neapibrėžtą laiką laukti eilėje prie valdžios pažadėtų milijonų.

„Šis fondas veiks kaip finansų garantijų priemonė, padėsianti pritraukti daugiau privačių lėšų, jis papildys ir pratęs 2015 m. kartu su investicijų bankų ir Aplinkos ministerija įsteigtą Jessica II fondą, veikiantį kaip paskolų finansinė priemonė. Tačiau noriu atkreipti dėmesį į tai, kad garantijos buvo teikiamos tik verslo srityje, energetikos taupymo srityje, tai yra naujovė. Į fondą mes investuojame 100 mln. eurų ES lėšų, kuriomis mes garantuosime komercinių bankų gyventojams išduotas paskolas“, – aiškina finansų ministrė Rasa Budbergytė.

„Šiuo metu turime virš 3 tūkst. investicinių projektų, kur gyventojai yra sutarę ir pradėję tą procesą, tai akivaizdu, kad toks tempas yra maksimalus, ką mes galime išlaikyti, ir mes specialiai dabar neskatinsime. Manau, kad jau reikia tuos pasirengusius, kurie pradėjo žingsnius, pirmiausia aprūpinti ištekliais ir kad tie projektai būtų įgyvendinti“, – teigia aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...