captcha

Jūsų klausimas priimtas

Finansų donorai Afganistanui žada 3 mlrd. dolerių

Valstybių lyderiai, aukšto rango diplomatai, tarptautinių organizacijų vadovai dalyvauja Briuselyje surengtoje konferencijoje, kurioje tikimasi surinkti lėšų Afganistanui. Nors 15 metų praėjo po karo, kai buvo nuvestas Talibanas, Afganistanui būtina užsienio parama ir užsienio pajėgos.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Karo nualintai šaliai žadami 3 milijardai dolerių iki 2020-ųjų, bet reikalaujama, kad būtų išgyvendinta korupcija, gerbiamos žmogaus teisės. Paskutinė tokia finansų donorų konferencija Tokijuje padėjo surinkti 4 milijardus dolerių Afganistanui, nors Talibanas vėl kontroliuoja dideles teritorijas. Amerikos valstybės sekretorius ragina Talibaną sekti kai kurių karo vadų pavyzdžiu ir pasirašyti taikos susitarimus su valdžia.

„Karo vado Hekmatiaro grupuotė, pasirašiusi taikos susitarimą su valdžia, gali išeiti iš šešėlio, grįžti į Afganistano visuomenę. Tai sektinas pavyzdys. Tai garbingas būdas, kaip užbaigti konfliktą, kurio negalima laimėti kariaujant. Vienintelis būdas jį užbaigti – politinis susitarimas su Afganistano vyriausybe. Jis užtikrins stabilumą ir leis pasiekti jų tikslą, kad būtų išvestos visos užsienio pajėgos“, – sako JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...