captcha

Jūsų klausimas priimtas

KT: daugiabučių administravimo tvarka didžiuosiuose miestuose neprieštarauja Konstitucijai

Tvarka, kai didžiųjų miestų daugiabučių administravimo bendrovės negali vežti atliekų, tiekti šilumos, elektros, dujų, vandens, prižiūrėti liftų, neprieštarauja Konstitucijai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Konstitucinis Teismas (KT) trečiadienį paskelbė, kad Civilinio kodekso nuostatos tokiu reguliavimu neapribojo butų ir kitų patalpų savininkų teisių. Pasak KT, pelno siekiančių šilumos, elektros, dujų, vandens, atliekų vežimo, liftų priežiūros paslaugų teikėjų interesai yra skirtingi nei bendrojo naudojimo objektų administratoriaus.

„Visi daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkai turi vienodą interesą gauti kokybiškas daugiabučių priežiūrai būtinas paslaugas. Įstatymų leidėjui kyla pareiga (....) nustatyti, kokio dydžio vietovėse apribojimais tam tikriems asmenims teikti objektų administravimo paslaugas būtų užtikrinta vartotojų teisių apsauga ir, priešingai, kokiose vietovėse būtų paneigtas savininkų interesas užtikrinti tinkamą pastatų šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūrą“, – pranešė KT.

Todėl, anot KT, sprendimas netaikyti apribojimų pasirenkant administratorių mažesniuose miestuose nepažeidžia Konstitucijoje įtvirtinto asmenų lygybės principo. Ji nepažeistas, ir kai apribojimai taikomi tik daugiabučiuose, kuriuose nėra savininkų bendrijos arba jie nesudarę jungtinės veiklos sutarties.

KT prašymą pateikęs Vilniaus miesto apylinkės teismas nurodė, kad dabar didžiųjų miestų gyventojai (turintys daugiau kaip 100 tūkst. gyventojų) ir neįsteigusieji bendrijos bei negalintys laisvai pasirinkti administratoriaus yra diskriminuojami.  

Asmuo, atstovaujantis daugiabučio gyventojams, teismo dar 2013 metais prašė panaikinti savivaldybės sprendimą neskirti bendrovės „Naujamiesčio būstas“ namų administratore, nes pagal Konkurencijos įstatymą ji susijusi su atliekų išvežimo ir liftų priežiūros įmonėmis.

Tačiau, pasak bendrovės atstovo Pauliaus Ugianskio, informacija apie įmonės sąsajas su atliekų vežėjais ir liftų priežiūros įmonėmis yra neaktuali, nes šios įmonės buvo parduotos ir nuo 2014 metų niekaip nesusijusios nei su „Naujamiesčio būstu“, nei su kitomis „Mano būsto“ grupės administravimo įmonėmis.  

„Naujamiesčio būstas“ gali teikti daugiabučių namų administravimo paslaugas – įmonė yra įrašyta į savivaldybės sudaromą bendrojo naudojimo objektų administratorių sąrašą“, – BNS pabrėžė P. Ugianskis.  

Pasak jo, apylinkės teisme nagrinėta byla šiuo metu yra sustabdyta, tačiau po KT sprendimo ją atnaujinus, nebeliks ginčo objekto ir ji turėtų būti nutraukta.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...