Verslas

2016.10.05 12:39

Didžiosios Britanijos premjerė: JK ekonomika pajėgi atremti neramumus dėl „Brexit“

ELTA2016.10.05 12:39

Jungtinės Karalystės ministrė pirmininkė Theresa May pareiškė, kad Jungtinės Karalystės (JK) ekonomika išlieka stipri, nors dėl „Brexit“ kilęs susirūpinimas nusmukdė svaro kursą ir paskatino ekspertus sumažinti 2017 m. ūkio plėtros prognozes, praneša BBC.

Svaro kursas JAV dolerio atžvilgiu nukrito iki žemiausio lygio per 31 metus, o Tarptautinis valiutos fondas (TVF) sumažino šalies bendrojo vidaus produkto (BVP) kitų metų prieaugio prognozę iki 1,1 proc.

Tačiau akcijų indeksui „FTSE 100“ pakilus iki aukščiausio lygio per aštuoniolika mėnesių, Th. Mei pareiškė, kad perspektyva yra „daug labiau teigiama“ nei prognozuota.

Kaip BBC korespondentei Lorai Kuesnberg pažymėjo britų premjerė, jos tikslas pasiekti, kad šalies pasitraukimas iš ES būtų „kiek įmanoma sklandesnis“. Tačiau kartu premjerė pripažino, kad „kelias nebus lengvas, pakeliui laukia daug kliūčių“.

Antradienį svaras sterlingų JAV dolerio atžvilgiu nukrito iki 1,27 JAV dolerio – žemiausio lygio JAV dolerio atžvilgiu nuo 1985 metų.

Sekmadienį Jungtinės Karalystės ministrė pirmininkė Th. Mei pareiškė, kad iki 2017 m. kovo pabaigos aktyvuos 50-ąjį Lisabonos sutarties straipsnį ir pradės atsiskyrimo procesą.

Nuo šių metų liepos mėnesio svaro vertė JAV dolerio ir euro atžvilgiu sumažėjo daugiau kaip 10 proc.

Savo naujausioje ekonominėje analizėje TVF prognozuoja, kad JK ekonomika šiais metais ūgtelės 1,8 proc. – kiek daugiau nei prognozuota liepą. Anot TVF, šalies vartojimo išlaidos „išliks stiprios“, o rinkos reakcija į balsavimą dėl pasitraukimo iš ES buvusi „raminamai santūri“. Iškart po TVF prognozės publikacijos akcijų indeksas „FTSE 100“ pakilo iki beveik rekordinių aukštumų, per 7100 punktų, – pirmą kartą nuo 2015 m. gegužės.