captcha

Jūsų klausimas priimtas

Klaipėdos uoste atidaryta 3 futbolo aikščių ilgio estakada

„Naujoji dviejų lygių sankryža, pirmadienį atidaryta Klaipėdoje, yra dar vienas sėkmingų Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos investicijų pavyzdys. 332 metrų ilgio estakada, pastatyta virš penkių geležinkelio kelių ir Nemuno gatvės, leis efektyviau valdyti transporto srautus, skatins uosto plėtrą ir ne mažiau svarbu – pagerins gyvenimo sąlygas klaipėdiečiams“, – estakados atidarymo ceremonijoje sakė susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Klaipėdos Smeltės“ teritoriją sujungusi estakada šioje uosto dalyje veikiančioms įmonėms ir jų klientams leis saugiai ir greitai patekti į terminalą ir išvykti iš jo.

Estakada buvo statoma Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai įgyvendinant uosto infrastruktūros plėtros planą. Projektas baigtas sklandžiai ir laiku, jo kaina išliko tokia pati, kaip ir buvo numatyta pradžioje, – 4,1 mln. eurų, tikinama pranešime spaudai.

Ši dviejų lygių sankryža iškilo per palyginti trumpą laiką: rangos darbų sutartis buvo pasirašyta 2014 m. spalį, o darbai statybų aikštelėje prasidėjo 2015 m. gruodį.

Statybos darbai vyko pagal griežtą grafiką, minučių tikslumu, nes visai šalia penkiomis geležinkelio linijomis nuolat važiuodavo traukiniai, eismą geležinkeliu buvo galima riboti tik labai trumpam.

Naujosios estakados ilgis – 160 metrų, tačiau su prieigomis jis siekia 330 metrų, arba atitinka daugiau nei 3 futbolo aikščių ilgį. Estakados važiuojamosios dalies plotis – 7 metrai, bendras plotis 9–11 metrų, įskaitant šalitilčius.

Konstrukcijai sunaudota 550 tonų metalo, perdangos įrengimui prireikė 3 tūkst. 296 kubinių metrų betono.

Statant estakadą teko iškelti ir kitoje vietoje naujai įrengti per statybų teritoriją ėjusius inžinerinius tinklus.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...