captcha

Jūsų klausimas priimtas

Elektros rinkos barometras: importui išaugus 40 proc., elektra Lietuvoje atpigo

Elektros kaina Lietuvoje praėjusią savaitę smuktelėjo žemyn 9 proc. ir buvo mažiausia per pastarąjį mėnesį. Tokį pokytį lėmė net 40 proc. išaugęs elektros importas iš kaimyninių šalių, teigiama pranešime spaudai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Elektra pigo visame regione

Vidutinė elektros energijos kaina Lietuvoje ir Latvijoje praėjusią savaitę – rugsėjo 26 - spalio 2 d. – sumažėjo 9 proc. ir siekė 32,72 EUR/MWh.

Estijoje elektra taip pat pigo – vidutinė elektros kaina čia buvo 2 proc. mažesnė, lyginant su laikotarpiu, trukusiu nuo rugsėjo 19 iki 25 d., ir siekė 31,61 EUR/MWh. Visose Baltijos šalyse elektros kaina svyravo nuo 14,46 EUR/MWh iki 55,99 EUR/MWh.

Kainai augti neleido sklandus jungčių darbas

Kainos kritimui Lietuvoje ir Latvijoje įtakos turėjo mažesnės elektros kainos kaimyninėse šalyse ir 40 proc. išaugęs importo srautas iš Estijos, Baltarusijos bei Rusijos.

Estijoje elektrai brangti neleido sklandus „Estlink“ jungties darbas, užtikrinęs vienodas tendencijas Suomijos ir Estijos elektros rinkose jau keturioliktą savaitę iš eilės.

Nepaisant išaugusio importo, Baltijos šalių elektrinės praėjusią savaitę pagamino 77 proc. visos reikalingos elektros energijos.
 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...