captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vokietija ketina sudaryti 50 tūkst. darbo vietų pabėgėliams sirams

Vokietijos valdžia iki šių metų pabaigos išleis 200 milijonų eurų, kad sudarytų 50 tūkstančių darbo vietų pabėgėliams sirams Turkijoje, Irake, Libane ir Jordanijoje. Tai šeštadienį pranešė žurnalas „Spiegel“.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

„Daugelis sirų iš pradžių randa prieglobstį kaimyninėse Artimųjų Rytų šalyse, bet, neturėdami ten jokių šansų, keliauja toliau, į Europą. Naujoji programa suteiks pabėgėliams galimybę pasilikti Artimųjų Rytų šalyse ir įgyti ten ateities šansą“, – cituoja leidinys Vokietijos ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros ministerijos pranešimą. Žurnalo duomenimis, iki rugsėjo pabaigos jau sudaryti 34 tūkstančiai darbo vietų.

Kaip pažymi „Spiegel“, sudaromos darbo vietos veikiausiai nereikalaus kokios nors kvalifikacijos. Pavyzdžiui, Jordanijoje, kurios gyventojų skaičius dėl pabėgėlių sirų antplūdžio padvigubėjo, reikalingiausi šiukšlininkai. Pagal programą, jų darbo užmokestis sudarys 800 eurų per metus.

Anksčiau buvo pranešta, kad Vokietijos vyriausybė pasiūlys šalies teritorijoje esantiems pabėgėliams profesinio mokymo programas, jeigu jie vėliau grįš į savo tėvynę. Vokietijos valdžia taip pat ketino suteikti finansinę pagalbą 6 tūkstančiams mokytojų sirų, dirbančių Turkijoje su pabėgėlių iš Sirijos vaikais.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...