captcha

Jūsų klausimas priimtas

ES šalių aplinkos ministrai nutarė ratifikuoti Paryžiaus susitarimą ES vardu

Penktadienį Briuselyje į neeilinį Aplinkos tarybos posėdį susirinkę ES šalių aplinkos ministrai apsvarstė vadinamojo Paryžiaus susitarimo – visuotinio susitarimo dėl klimato kaitos – ratifikavimo klausimą. „Lietuva, kaip ir kitos ES šalys, pritarė Tarybos sprendimui šį susitarimą ratifikuoti ES vardu“, – sakė posėdyje dalyvavusi aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Toks sprendimas labai aktualus, nes, Europos Sąjungai norint visomis teisėmis dalyvauti pirmajame Paryžiaus susitarimo šalių susitikime, ratifikavimo dokumentus būtina deponuoti ne vėliau kaip spalio 15 d. Įsigaliojus Paryžiaus susitarimui, pirmasis šio susitarimo šalių susitikimas įvyktų Jungtinių Tautų klimato kaitos konferencijos, organizuojamos lapkritį Maroko mieste Marakeše, metu.

Visuotinis teisiškai privalomas susitarimas dėl klimato kaitos buvo priimtas Paryžiuje praėjusį gruodį. Tarp jį pasirašiusios 191 valstybės yra Europos Sąjunga ir visos jos narės, taip pat ir Lietuva. Šiuo metu Paryžiaus susitarimą yra ratifikavusi 61 šalis, tarp jų JAV, Kinija, Brazilija ir kt.

Aplinkos taryba šiandien taip pat patvirtino išvadas, kuriose išdėstyta bendra ES pozicija dėl Marakešo klimato kaitos konferencijoje numatomų priimti sprendimų. ES sieks, kad būtų tęsiami klimato kaitos švelninimo veiksmai pagal Pasaulinę klimato politikos darbotvarkę ir patvirtinti sprendimai dėl Paryžiaus susitarimo įgyvendinimo, susiję su išmetamųjų šiltnamio dujų mažinimo tikslų.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close