captcha

Jūsų klausimas priimtas

VMI pristatė naują administravimo sistemą: slėpti mokesčius bus sunkiau

Mokesčių inspekcija pristatė Išmaniąją mokesčių administravimo sistemą (i.MAS), kuri pradės veikti nuo spalio 1-osios. Naudojant šią sistemą, Inspekcija beveik realiuoju laiku matys įmonių atsiskaitymus, pajamas bei kasos aparatų operacijas. Dėl to, anot mokesčių inspekcijos, slėpti mokesčius taps sunkiau.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Mokesčių inspekcija sukūrė išmaniąją mokesčių administravimo sistemą, kurioje krovinių vežimo įmonės bei gyventojai ir verslas, kurie yra Pridėtinės vertės mokesčio mokėtojai, privalės registruoti važtaraščius bei sąskaitas faktūras. Taip mokesčių administratorius beveik realiuoju laiku matys visą įmonių veiklą ir galės nustatyti jų problemines vietas.

Taip pat, pasak mokesčių inspekcijos, taps gerokai sunkiau neapskaityti pajamų. Šios sistemos tikslas – mažinti šešėlinę ekonomiką ir didinti inspekcijos veiklos efektyvumą.

„Išmaniosios mokesčių administravimo sistemos startas atveria naujas VMI ir mokesčių mokėtojų bendravimo formas ir galimybes, pradedame naują bendradarbiavimo etapą. Įvertinę visas aplinkybes ir atsakingai žiūrėdami į savo pareigą būti patarėjais ir partneriais mokesčių klausimais, norime sudaryti verslo atstovams visas sąlygas apsiprasti su naujosios i.MAS sistemos funkcionalumais, įgusti jais naudotis ir ilgainiui įvertinti jų privalumus“, – teigia VMI viršininko pavaduotojas Vygantas Ivanauskas, akcentuodamas, kad pereinamuoju laikotarpiu VMI prioritetą teiks švietėjiškai veiklai.

Mokesčių administratoriams taps daug paprasčiau patikrinti bet kurią įmonę bet kuriuo metu.

Tikėtis reikšmingo i.MAS poveikio mažinant šešėlinę ekonomiką bei gerinant PVM surinkimą leidžia ir VMI vykdytas bandomasis PVM sąskaitų faktūrų projektas, kurio metu nuo 2015 metų pavasario kai kurios šalies įmonės per deklaravimo sistemą teikė duomenis apie PVM registrus, parodė, kad projekte dalyvavusių įmonių deklaruotas PVM išaugo beveik 18 procentinių punktų (arba 65,6 mln. Eurų) daugiau, nei visų PVM mokėtojų.

VMI atkreipia dėmesį, jog siekiant užtikrinti sklandų važtaraščių duomenų perdavimą, starto savaitgalį mokesčių mokėtojams pagalbą dėl i.VAZ visą parą teiks konsultantai telefonu, o į mokesčių mokėtojų pateikiamas pastabas dėl techninių duomenų teikimo operatyviai reaguos budinti IT komanda. VMI, siekdama padėti verslui prisitaikyti prie pokyčių, bandomosios eksploatacijos laikotarpiu dėl netyčinių klaidų ar vėlavimų neskirs baudų bei netaikys sankcijų.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close