captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvai ruošiantis narystei EBPO, vertinamas atliekų sektorius

Įvertinti, kaip Lietuva pasirengusi tapti Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) nare atliekų srityje, – toks buvo šią savaitę mūsų šalyje viešėjusių EBPO Aplinkos direktorato atstovių Nathalie Cliqout ir Sylvie Poret vizito tikslas, rašoma pranešime spaudai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Aplinkos ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų – Aplinkos apsaugos agentūros, Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos ir Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento – atstovai atsakinėjo į EBPO eksperčių klausimus, tarėsi, kaip patikslinti Lietuvos atliekų sektoriaus poziciją. Šią poziciją mūsų šalis EBPO turi pateikti spalio pradžioje. Aplinkos komiteto sekretoriatas ją išanalizuos, įvertins ir pateiks išvadas visoms 35 EBPO šalims narėms.

EBPO atstovės teigiamai įvertino Aplinkos ministerijos Atliekų departamento darbą, pateiktus teisės aktų projektus ir nacionalinius teisės aktus.

Buvo aptarti klausimai, susiję su įvairių atliekų srautų tvarkymu, gamintojų atsakomybės principo įgyvendinimu, visuomenės švietimu ir informavimu, taikoma kontrolės sistema, be to, apžvelgta pasiekta pažanga ir iššūkiai, su kuriais susiduria atliekų sektoriaus dalyviai.

Vizito metu EBPO atstovės taip pat susitiko su atliekų sektoriaus, nevyriausybinių organizacijų atstovais, apžiūrėjo atliekų tvarkymo įrenginius – Alytaus regiono mechaninio-biologinio apdorojimo įrenginį, pavojingų atliekų deginimo įrenginį, lankėsi pavojingų atliekų sąvartyne, elektros ir elektroninės įrangos perdirbimo įmonėje, susipažino su šalyje įdiegta pakuočių atliekų užstato sistema.

Pristatyti, kaip Lietuva yra pasirengusi stoti į EBPO atliekų srityje, pagrįsti pateiktą informaciją, atsakyti į klausimus mūsų šalies atstovai turės per EBPO darbo grupės išteklių efektyvumo ir atliekų klausimais posėdį, kuris vyks lapkričio pabaigoje.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...