captcha

Jūsų klausimas priimtas

Nustatytos Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo politikos kryptys 2017–2019 m.

Lietuvos vyriausybė nutarimu patvirtino Vystomojo bendradarbiavimo tarpinstitucinį veiklos planą, kurio paskirtis – nustatyti 2017–2019 metų Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo politikos kryptis ir jų įgyvendinimo priemones, užtikrinti nepertraukiamą ir veiksmingą Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo veiklą ir didinti Lietuvos – atsakingos ir patikimos valstybės donorės – vaidmenį tarptautinėje bendruomenėje.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Šiuo planu siekiama sustiprinti Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo koordinavimo mechanizmą siekiant prisidėti prie Darnaus vystymosi darbotvarkės iki 2030 metų tikslų įgyvendinimo paramą gaunančiose šalyse ir pagerinti Lietuvos oficialios paramos vystymuisi tarptautinių įsipareigojimų įgyvendinimą, teigiama pranešime spaudai.

Plane numatyta, kad Europos Sąjungos Rytų partnerystės šalys bei migracijos kilmės ir tranzito šalys bus prioritetinės Lietuvos paramos gavėjos. Tematinės veiklos kryptys apims kovą su skurdu, švietimą, moterų įgalėjimą, kovą su klimato kaita, atsakingų ir įtraukių institucijų kūrimą bei partnerysčių stiprinimą.

Lietuva ir toliau dalyvaus tarptautinėje vystomojo bendradarbiavimo veikloje, teikdama paramą besivystančioms šalims per tarptautines organizacijas, finansinius instrumentus ir programas bei teiks humanitarinę pagalbą, skirtą žmonių gyvybėms gelbėti, jų kančioms palengvinti, orumui išsaugoti stichinių ir žmogaus veiklos sukeltų nelaimių metu.

Valstybės ir savivaldybių institucijos ir įstaigos, nevyriausybinės organizacijos, verslo struktūros bus skatinamos labiau įsitraukti į dvišalius, europinius ir globalius vystomojo bendradarbiavimo projektus, kurių tikslas – dalintis gerąja patirtimi su partneriais kitose valstybėse. Taip pat bus tęsiama veikla, skirta informuoti visuomenę, ypač jaunimą, apie vystomojo bendradarbiavimo svarbą, jo tikslus ir privalumus.

Planą įgyvendins Aplinkos, Finansų, Socialinės apsaugos ir darbo, Susisiekimo, Švietimo ir mokslo, Užsienio reikalų, Vidaus reikalų, Žemės ūkio ministerijos, Muitinės departamentas, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, Specialiųjų tyrimų tarnyba, Migracijos departamentas ir Valstybinė augalininkystės tarnyba. Plano įgyvendinimą koordinuos Užsienio reikalų ministerija.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...