captcha

Jūsų klausimas priimtas

Pradedamos šildyti sostinės ugdymo ir sveikatos įstaigos

Nuo šio ketvirtadienio Vilnius skelbia šildymo sezono pradžią mokyklose, darželiuose ir sveikatos įstaigose. Ar pradėti šildymo sezoną įstaigoje, savo nuožiūra spręs patys įstaigų vadovai, teigiama savivaldybės pranešime spaudai.  
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Neatnaujintų pastatų Vilniuje kasmet liks vis mažiau: šiemet Vilniuje renovuojamas rekordinis skaičius – 17 mokyklų ir 7 darželiai, kitais metais suplanuota atnaujinti dar 15 mokyklų ir 17 darželių.

Atsižvelgus į faktinę lauko temperatūrą ir orų prognozes, šildymo sezonas Vilniaus daugiabučiuose šią savaitę dar nebus skelbiamas. Praėjusį sezoną vilniečiai pradėjo šildytis nuo spalio 12 d.

Savivaldybė primena, kad gyventojai gali patys pasirinkti, kada įjungti šildymą: jei gyvenamųjų namų butų ir kitų patalpų savininkai yra tinkamai parengę savo šildymo sistemas ir neskolingi šilumos tiekėjui, turi galimybę daugumos prašymu įjungti šildymą anksčiau, nei priimamas Vilniaus savivaldybės sprendimas, pavesdami namo valdytojams – administratoriams, bendrijų pirmininkams ir apie savo sprendimą pranešdami šilumos tiekėjui, o šis ne vėliau kaip per 2 darbo dienas sprendimą įgyvendina. Pranešimo tvarką galima rasti energetikos ministro patvirtintose Šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklėse.

Šildymo sezonas skelbiamas, kai vidutinė trijų parų oro temperatūra mažesnė nei 10 laipsnių šilumos.

Šįmet po savivaldybės kreipimosi, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija nustatė mažesnes šilumos kainas vilniečiams. Komisijos nustatytos šilumos kainos įsigaliojo nuo gegužės mėnesio. Komisijai priėmus sprendimą eliminuoti 1,1 mln. Eur sąnaudų, kaip nepagrįstų, dėl faktiškai neveikiančios trečiosios termofikacinės elektrinės, taip pat papildomai sumažinus kitas, šilumos tiekimo veiklai vykdyti nebūtinas sąnaudas, Vilniaus šilumos ir karšto vandens vartotojai sutaupo apie 2,5 mln. Eur per metus.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...