captcha

Jūsų klausimas priimtas

Pasirašys sutartį dėl kogeneracinės jėgainės

Ketvirtadienį pasirašytos rangos sutartys dėl Vilniuje planuojamos statyti kogeneracinės jėgainės. Ji pripažinta valstybinės svarbos projektu.  
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Pasak premjero Algirdo Butkvevičiaus, tai ateities energetikos objektas – technologiškai pažangi, aplinką ir energijos išteklius tausojanti jėgainė, kuri šilumos ir elektros gamybai naudos vietinį biokurą ir komunalines atliekas. Vilnius taps visais atžvilgiais švaresniu miestu, nes surenkamos šiukšlės keliaus ne į sąvartynus, o į elektrinės katilą.

Ši jėgainė maždaug 20 procentų atpigins šilumos gamybos kainą vilniečiams ir dar labiau sumažins elektros sąskaitas visiems Lietuvos gyventojams. Čia pagaminta elektra bus prekiaujama rinkos sąlygomis – be subsidijų, kurias anksčiau apmokėdavo visi elektros vartotojai.

„Svarbu ir tai, kad pastatę kogeneracinę jėgainę užsuksime dar vieną dujų čiaupą ir tuo sumažiname Lietuvos priklausomybę nuo importuojamų energijos išteklių. Mūsų vyriausybės vienas iš uždavinių energetikos srityje – iškastinį kurą pakeisti vietiniu. Eidami šiuo keliu galime įgyvendinti ir kitus tikslus – didinti energetinių išteklių įvairovę, stabdyti kapitalo išvežimą iš Lietuvos, kurti naujų darbo vietų“, – akcentavo vyriausybės vadovas kogeneracinės jėgainės statybų pradžios ceremonijoje.

Anot premjero, Vilniaus jėgainė kartu su netrukus pradedama statyti Kauno kogeneracine elektrine yra svarbūs Lietuvos energetikos ūkio pertvarkos elementai. Pradėjome labai sudėtingą viso ūkio reformą – nuo daugiabučių pastatų ir šilumos trasų renovacijos iki biokuro katilinių statybos. Per ketverius metus Lietuva energetiniu požiūriu tapo daug saugesnė, taupesnė ir inovatyvesnė.

Elektrinėje per metus bus pagaminama pusė Vilniui centralizuotai tiekiamos šilumos, taip pat apie 15 procentų visos Lietuvoje pagamintos elektros energijos, kuria bus galima aprūpinti iki 230 tūkst. namų ūkių.

Jėgainėje bus deginamos  komunalinės atliekos ir biokuras. Skaičiuojama, kad statyboms reikės 345 mln. eurų. Projektui 150 mln. eurų paramą neseniai skyrė Europos Komisija. Europos investicijų bankas statyboms suteiks 190 mln. eurų paskolą.  

Vilniaus kogeneracinę jėgainę šalia Gariūnų numatoma pastatyti per dvejus metus. Ją statys Lenkijos ir Lietuvos įmonių konsorciumas, Lenkijos įmonė – biokuro deginimo įrenginius ir tiekimo infrastruktūrą.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...