captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kas labiausiai motyvuoja darbuotojus?

Darbdaviai skundžiasi, kad sunku rasti gerų darbuotojų, darbuotojai atšauna – atlyginimai per maži. Tačiau ar atlyginimas – vis dar yra esminis faktorius, lemiantis žmogaus sprendimą dirbti tam tikrą darbą? Anot specialistų, rinkoje sutinkama vis daugiau darbdavių, be atlyginimo siūlančių ir kitų motyvacinių priemonių.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„CV-Online“ rinkodaros vadovė Rita Karavaitienė sako, kad, kalbant apie motyvacines priemones, po atlyginimo rikiuojasi darbo sąlygos, pobūdis, darbo mikroklimatas, tobulėjimo ir karjeros galimybės, savirealizacija.

R. Karavaitienės teigimu, nefinansiniai motyvavimo veiksniai jau bedirbant įmonėje tampa vis labiau svarbesni. Anot jos, ypač dėl IT srities darbuotojų vyksta stipri konkurencinė kova, tad darbdaviams tenka ieškoti kitų priemonių, kaip darbuotojus ne tik pritraukti į įmonę, bet ir išlaikyti. Pradedant tokiais dalykais, kaip sporto abonementai, kelionės, žaidimai įmonėje, poilsio zonos.

„Įmonės stengiasi vis dažniau kaitalioti tą motyvacinę sistemą, netaikyti tų pačių priemonių. Kas dar džiugu – didžiosios, pažangios įmonės stengiasi atsižvelgti vos ne į kiekvieną darbuotoją kaip į asmenybę, nes tai, kas motyvuoja mane, gali visiškai nemotyvuoti jūsų“, – sako R. Karavaitienė, pridurdama, kad viena motyvacinė sistema, įmonėje veikianti jau penkis metus, iš esmės yra neveikianti motyvacinė sistema.

Plačiau apie tai – įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...