captcha

Jūsų klausimas priimtas

R. Budbergytė įgėlė bankams Lietuvoje: renkasi naudoti sąskaitą Liuksemburge

Lietuvos bankų asociacijos 25-mečio renginyje sveikinimo kalbą sakiusi finansų ministrė Rasa Budbergytė prisipažino, kad atlikti kelių eurų pavedimą internetu renkasi naudoti Liuksemburge turimą banko sąskaitą, o ne naudojasi Lietuvoje veikiančių bankų paslaugas.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Toks prisipažinimas daug Lietuvos bankininkų pritraukusiame renginyje sulaukė šurmulio.

„Kaip mes bedirbtume puikiai, kaip begerintume savo bendradarbiavimą tarp institucijų, mes kiekvieną dieną susiduriame su iššūkiais ir jų nemažėja, o tik gausėja. Bet labai noriu pasidžiaugti, kad XXI amžius duoda iššūkių, bet ir naujų instrumentų, kuriais remiantis mes galime tikėtis, kad finansų sektorius bus stabilus, finansų rinkos plėsis, kad vartotojų teisių apsauga bus užtikrinta, o kasdienės rizikos bus žinomos ir bus pasiruošta jas valdyti“, – kalbėjo ministrė.

R. Budergytė teigė besidžiaugianti, kad valstybės institucijos tampa lankstesnės.

„Ir jei vis žiūrime į pavyzdžius, kad Estijoje yra vis geriau. Taip, Estijoje daug kas yra geriau. Žinokite, aš šešerius metus praleidau Liuksemburge ir iki šiol turiu Liuksemburgo banko sąskaitą.

Kai man reikia padaryti pavedimą banke, mieliau lendu į Liuksemburgo banką padaryti elementarų kelių eurų pavedimą Lietuvoje, nes Lietuvos banke, nesakysiu kuriame, jei man reikia padaryti pavedimą iš lietuviškos sąskaitos, aš tiesiog neturiu kantrybės, kad padaryčiau paprastą bankinį pavedimą“, – prisipažino finansų ministrė.

R. Budbergytė savo kalboje taip pat paminėjo, kad atėjusi į ministeriją ji rado gana inovatyvų departamentą, bendradarbiaujantį su bankais, ir gerą patirtį dirbant tiek su Lietuvos banku, tiek su Lietuvos bankų asociacija bei visu bankiniu sektoriumi.

„Ir mes tikrai darome susitikimus, bandome išgirsti, įsiklausyti. Aišku, mūsų nuomonės dažnai išsiskiria – interesas, kad mes turime saugoti vartotoją, yra mums įdėtas giliai. Labai tikiuosi, kad jūs suprantate, kad mūsų rankos kartais surištos“, – komercinių bankų atstovams kalbėjo finansų ministrė.

Antradienį Vilniuje organizuotame Lietuvos bankų asociacijos renginyje diskutuota temomis apie skaitmenizacijos iššūkius ir galimybes, paslaugų elektroninėje erdvėje plėtrą.

Šaltinis www.delfi.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...