captcha

Jūsų klausimas priimtas

Pateiktas įstatymas palies apie 100 tūkst. darbuotojų

Apie 100 tūkstančių darbuotojų palies antradienį Seimui pateiktas Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo projektas.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Tai pristatydamas dokumentą sakė socialinės apsaugos ir darbo viceministras Gintaras Klimavičius.

Pasak jo, priėmus įstatymą biudžetininkų algos tik didės.

Viceministro teigimu, rengti įstatymo projektą paskatino dabartinės darbo apmokėjimo sistemos trūkumai – išbalansuota darbo apmokėjimo sistema, susidariusios didelės disproporcijos tarp atskirų sričių biudžetinių įstaigų darbuotojų tarnybinių atlyginimų koeficientų dydžių, atskirų sričių apmokėjimo sąlygas reglamentuoja ministrų įsakymai.

Be to, kaip pažymima dokumento aiškinamajame rašte, didėjant minimaliam mėnesiniam atlyginimui, kvalifikuotų darbuotojų tarnybinis atlyginimas susilygino su nekvalifikuotų darbuotojų tarnybiniu atlyginimu, o tai neskatina siekti išsilavinimo.

Teikiamu įstatymo projektu biudžetinių įstaigų darbuotojų pareigybės, atsižvelgiant į tai, kokio lygio išsilavinimas reikalingas konkrečioms pareigoms užimti, suskirstytos į 4 lygius: A, B, C ir D. Darbo užmokestį sudarys: pareiginė alga (pastovioji ir kintamoji dalys arba tik pastovioji dalis), priemokos, mokėjimas už darbą poilsio ir švenčių dienomis, nakties ir viršvalandinį darbą bei budėjimą, premijos.

Pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas galės būti didinamas iki 65 proc., papildomai įvertinus nacionalinių ir valstybinių kultūros ir meno įstaigų aukščiausiojo profesinio meninio lygio kultūros ir meno darbuotojų nacionaliniu ir tarptautiniu mastu įgytą pripažinimą, ar atskirų profesijų trūkumą darbo rinkoje ar darbuotojų aukštą kvalifikacinę kategoriją, palyginus su tos pačios darbuotojų grupės kvalifikacine kategorija.

Pareiginės algos kintamoji dalis priklausys nuo praėjusiais metais pasiektų rezultatų, vertinamų pagal vadovui ar darbuotojui iš anksto nustatytas metines užduotis, ir negalės viršyti 50 procentų pastoviosios dalies.

Įstatymo projekte pareiginę algą numatoma susieti su baziniu dydžiu, kuris šiuo metu taikomas valstybės tarnautojų, valstybės politikų ir valstybės pareigūnų bei teisėjų darbo užmokesčiui apskaičiuoti ir kurį Vyriausybės teikimu tvirtina Seimas kasmet. Šiuo metu tarnybiniai atlyginimai nustatomi taikant bazinę mėnesinę algą (BMA), kurią nustato Vyriausybė.

Šis įstatymas nebūtų taikomas mokslo darbuotojams, diplomatams, specialiųjų misijų darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis, ir kitiems asmenims, su kuriais Užsienio reikalų ministerija sudaro delegavimo sutartis, taip pat pedagogams, treneriams ir vystomojo bendradarbiavimo projektuose dalyvaujantiems darbuotojams.

Po pristatymo už projektą balsavo 44 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 2 parlamentarai. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Socialinių reikalų ir darbo komitete, papildomais Audito, Biudžeto ir finansų bei Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetuose.

Seimo plenarinių posėdžių darbotvarkėje šis klausimas turėtų atsirasti lapkričio 3 d.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...