captcha

Jūsų klausimas priimtas

Šilauogių auginimas – svajonių verslas?

Šilauogių auginimas jau imamas vadinti svajonių verslu. Šiemet šilauogių augintojai ir džiaugiasi, ir stebisi – derlius geras, bet prasidėjo ir baigėsi neįprastai anksti.
Wikipedia nuotr.
Wikipedia nuotr.

Šilauogių plantacijos jau ruošiamos kitiems metams – pjaunama žolė, vaiskrūmiai mulčiuojami. Šių uogų augintojai sako – kaip paruoši augalus žiemai, tokį kitais metais derlių turėsi.

„Pjuvenos, durpės. <...> Tiesiog pilam ant augalų šaknų ir jas pridengiam. <...> Pjuvenos prilaiko, kad durpės nesukietėtų, ir palaiko daugiau drėgmės“, – apie augalų priežiūrą pasakoja šilauoges auginantis Juozas Lingis.

Šiųmetis derlius augintojus džiugina – uogų būta mažiau, bet jos – didelės, gražios. Tiesa, nustebino gamta – derlius šiemet ankstesnis kone mėnesiu.

„Šiaip derlius prasideda liepos vidury, liepos 20-ąją, o šiemet jau pradėjome uogas imti liepos pirmą dieną. <...> Rugpjūčio 24 dieną buvo paskutinis uogų rinkimas“, – sako šilauogių augintoja Teresė Lingienė.

12 metų šilauoges auginanti Šilutės rajono ūkininkė sako, kad toks ankstyvas derlius – pirmą kartą. Pernai net iki spalio pradžios vaiskrūmiai buvo pilni uogų, kai kurias nespėjusias sunokti pakando šaltis. Šiemet nesulaukta net rugsėjo.

Ūkininkės šeima šilauoges augina 3 ha plote. Gerą derlių, jos teigimu, sodinukai pradeda duoti tik penktais metais. Nuo tokio krūmo per sezoną priskinama iki 5 kg uogų. Parduodamos jos turguje už 4–5 eurus. O jeigu pats prisiskini pas ūkininką –moki 3 eurus.

Šilauogių augintoja Rasa Žitkovienė teigia, jog uogų kilogramo kaina priklauso nuo ankstyvumo.

„Pačios pirmosios būna visada brangiausios, šiemet aš gavau po 10–12 eurų už kilogramą. <...> O paskui kainos priklauso daugiau vis dėlto, mano pastebėjimu, nuo Lenkijos rinkos kainų. Nes yra taip pat daug atvežamų uogų“, – pasakoja augintoja.

Šilauogių augintojų Lietuvoje kasmet daugėja, nes uogos, kurių dar prieš dešimtį metų nelabai kas žinojo, dabar – sparčiai populiarėja. Tiesa, uogas mėgsta paukščiai, dalies jų netenkama, kai prinokusios nubyra ant žemės.

Žiemai šilauogės dažniausiai šaldomos, džiovinamos.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...