Verslas

2016.09.26 11:21

Trys iš keturių įmonių vadovų JK svarsto įmonės perkėlimą

ELTA2016.09.26 11:21

Po Jungtinės Karalystės (JK) balsavimo už išstojimą iš Europos Sąjungos (ES) net trys ketvirtadaliai šalies įmonių vadovų svarsto galimybę perkelti savo įmonės būstinę arba veiklą už Britanijos ribų, atskleidė 100 įmonių vadovų apklausa, kurią atliko apskaitos įmonė KPMG. Apie tai informuoja „Bloomberg“.

Net 72 proc. apklaustų vadovų atsakė, kad balsavo „Pasilikti“ birželio 23 d. referendume, rašoma KPMG pirmadienio pareiškime. 69 proc. teigė, kad yra ramūs, jog Britanijos ekonomika ateinančiais metais toliau augs, 73 proc. išreiškė pasitikėjimą savo įmonės augimu, o 76 proc. pareiškė mąstantys apie įmonės perkėlimą viena ar kita forma.

Apklausa parodė, kad ministrei pirmininkei Theresa May reikėtų pasistengti, kad sulaikytų verslus ir užtikrintų darbo vietų skaičių, kol JK siekia susitarimo su ES, kuris apribotų imigraciją, bet išlaikytų geriausius įmanomus prekybos ryšius su kitomis 27 bloko valstybėmis. Prieš referendumą tuometis iždo kancleris George`as Osborne`as įspėjo, kad balsavimas už išstojimą sukeltų pavojų net 820 tūkst. darbo vietų.