captcha

Jūsų klausimas priimtas

Ryškėjanti tendencija: žmonės ima domėtis įmonių kredito istorijomis

Daugiau nei 100 tūkst. Lietuvos įmonių šiandien nemokamai gavo ataskaitas apie tai, kokia jų kredito istorija, ar yra pamirštų skolų, ar jomis kas nors domėjosi. Kai kurie verslininkai gautą elektroninį laišką palaikė pokštu.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Maždaug pusvalandis po to, kai verslui išsiųstos ataskaitos, į kredito biurą pasipylė skambučiai. Šiemet, kaip ir pernai, biuras nutarė vieną dieną per metus leisti verslui nemokamai pasitikrinti savo kredito istoriją. Paprastai informacija kainuoja.

Daugiau nei 100 tūkst. įmonių į jų elektroninį paštą išsiųstos nuorodos, kurias atsidariusios, jos turėtų matyti, ar neturi pamirštų skolų, ar jomis kas nors domėjosi. Tuo, kaip atrodo iš šalies ir ar vaizdas sutampa su jų pačių vertinimu, labiausiai rūpinasi pretenduojančios į Europos Sąjungos paramą įmonės ar norinčios dalyvauti viešuosiuose pirkimuose. Bet įmonės kredito istoriją mėgsta pažiūrėti ir užsakymą norintys duoti žmonės.

„Yra tendencija vertinti smulkių ir vidutinių įmonių ataskaitas. Žmonės patys tuo domisi. Nes, jeigu žmogus iš statybininko užsako paslaugas, jis negali būti tikras, kad tas paslaugas tikrai gaus, mat neaišku, kokia yra įmonės finansinė būklė. Dabar jau žmonės pradeda vertinti ir kelionių agentūrų kreditingumą, ir statybininkų kreditingumą, ir prekybininkų kreditingumą“, – teigė „Creditinfo“ generalinis direktorius Andrius Bogdanovičius.

Užklausų apie smulkiąsias ir vidutines įmones šiemet – šimtai tūkstančių. Tiesa, daugiausiai iš bankų, kurie sprendžia, ar skolinti verslui. Jo finansavimo poreikis auga, paskolų portfelis didėja.

„Transporto sektoriaus įmonių finansai tikrai atrodo labai solidžiai, jiems pavyko rasti gerų klientų ir jie vėl sėkmingai atnaujina transporto parką ir po truputėlį jį plečia. Jeigu išskirtume žemės ūkio sektorių, tai jame, aišku, pagrindinis variklis yra ES parama“, – sakė SEB banko Finansavimo paslaugų departamento direktorius Vaidas Žagūnis.

Filmuotis nenorėjusių verslo savininkų teigimu, ataskaitos jiems nereikalingos, nes savo bėdas, jei tokių yra, jie ir taip žino. Kiti nemokama galimybe susidomėjo, nors ne iškart.

„Aš galvojau, kad ten juokauja...Nesigilinau, nes galvojau, na, pokštas paprasčiausias. Įmonėj keturi žmonės tedirba... Šiaip labai gerai, kadangi gali pasitikrinti savo kreditingumą, kaip atrodai tarp kitų, savo konkurencines sąlygas ir kas domisi, kas kaip“, – pasakojo vienos įmonės direktorius Gintaras Cechonas.

Verslininkai norėtų, kad kartą per metus nemokamai galėtų patikrinti tuos, su kuriais dirba, nes ne visi visada atsiskaito. Kredito biuras sako apie tai pagalvosiąs.

Iki 18 val. savo kredito istorijos ataskaitą peržiūrėjo per 20 tūkst. įmonių. Bet skubėti tai daryti iškart esą nebūtina, nes informacija nedings, tiesiog duomenys neatsinaujins – išliks šios dienos.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...