captcha

Jūsų klausimas priimtas

Pirkdami automobilius lietuviai vis dažniau vertina jų ekologiškumą

Specialistai skaičiuoja, kad Lietuvos gyventojai vidutiniškai šeštadalį mėnesio pajamų skiria automobiliui. Pastebima, kad pastaruoju metu vis daugiau žmonių, pirkdami transporto priemonę, nori, kad ji būtų ekologiška.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Vidutiniškai penkios iš šešių šeimų Lietuvoje turi bent vieną automobilį. Remiantis statistika, Lietuvos namų ūkio vartojimo krepšelyje automobilio įsigijimo ir jo išlaikymo išlaidos sudaro maždaug šeštadalį. Pavyzdžiui, jei šeima vartojimui per mėnesį skiria 1000 eurų, automobiliui išleis daugiau kaip 160 eurų, o priskaičiavus kurą, ši suma išauga iki pustrečio šimto.

Penktadalis jaunimo automobilį nurodo kaip pagrindinį savo taupymo tikslą. Tokia pati dalis jaunuolių taupo ir būstui. Vis dėlto, pastebima, kad vis daugiau žmonių, pirkdami automobilį, atsižvelgia į jo ekologiškumą. Per pirmus šešis šių metų mėnesius tokių pirkėjų padaugėjo perpus. Specialistai sako, kad prie to stipriai prisidėjo bankų bei lizingo bendrovių taikomos geresnės finansavimo sąlygos ekologiškiems automobiliams.
 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...