captcha

Jūsų klausimas priimtas

Žlugo dar viena kredito unija

Žlunga dar viena kredito unija. Lietuvos banko valdyba kredito uniją „Amber“ pripažino nemokia ir visam laikui atšaukė jos licenciją. Tai reiškia, kad įmonė nebeturi teisės teikti finansinių paslaugų. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Lietuvos bankas kreipsis į teismą ir prašys kredito unijai iškelti bankroto bylą. Unijos licencija sustabdyta įvertinus laikinojo administratoriaus informaciją apie finansinę būklę bei išvadą, kad nėra realių galimybių atkurti kredito unijos veiklos stabilumą ir patikimumą. 

„Amber“ nėra Lietuvos centrinės kredito unijos narė. Pagal turto dydį ji užima apie 3 procentus visos kredito unijų rinkos.

Draudimo įmonė: visi unijos indėlininkai, kuriems priklauso draudimo išmokos, jas gaus

„Indėlių ir investicijų draudimas“ (draudimo įmonė) informuoja, kad visi šios kredito unijos indėlininkai, kuriems priklauso draudimo išmokos, jas gaus Indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatymo nustatyta tvarka. Draudimo išmokos indėlininkams bus išmokėtos per 20 darbo dienų nuo draudžiamojo įvykio dienos – iki spalio 18 d. 

„Užtikrinsime, kad visi indėlininkams priklausantys pinigai būtų pervesti kuo greičiau. Draudimo įmonė indėlių draudimo išmokas išmokės pagal kredito unijos pateiktus duomenis apie indėlininkus ir jų turėtas lėšas sąskaitose. Draudimo išmokos bus mokamos per kredito įstaigą, apie kurią viešai bus pranešta atskiru pranešimu“, – teigė „Indėlių ir investicijų draudimo“ direktorė Aurelija Mažintienė. 

Kredito unijos indėlininkams dėl draudimo išmokos niekur kreiptis nereikia. Taip pat jiems nereikia niekam teikti duomenų apie turėtą indėlį. Visą reikalingą informaciją apie indėlininkus ir jų turėtus indėlius draudimo įmonei suteiks kredito unija. 

Apie kredito įstaigą, per kurią indėlininkams bus išmokamos draudimo išmokos, draudimo įmonė informuos žiniasklaidoje ir įmonės interneto svetainėje www.iidraudimas.lt. Tada indėlininkai galės kreiptis į šią kredito įstaigą dėl jiems priklausančių draudimo išmokų. 

Išankstiniais duomenimis, bendra mokėtinų draudimo išmokų suma – apie 20 mln. eurų, indėlininkų, kuriems priklauso draudimo išmokos – apie 1000.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...