captcha

Jūsų klausimas priimtas

Keisis socialinės pašalpos skyrimo tvarka

Seimas priėmė Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pataisas, kuriomis siekiama didinti piniginės socialinės paramos aprėptį ir sudaryti palankesnes sąlygas nepasiturintiems gyventojams gauti piniginę socialinę paramą. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Už teisės akto pakeitimus balsavo 94 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 2 parlamentarai.

Priimtomis pataisomis nutarta atsisakyti nuostatos, numatančios socialinės pašalpos neskyrimą asmenims, gavusiems ją ilgiau kaip 60 mėnesių, ir nustatyti, kad 50 proc. sumažinta socialinė pašalpa bus teikiama ne pinigine forma.

Įstatyme nuspręsta išplėsti aplinkybių sąrašą ir socialinės pašalpos nemažinti, kai Darbo birža nepasiūlė dirbti ar dalyvauti aktyviose darbo rinkos politikos priemonėse, kai darbingi nedirbantys, nesimokantys darbingo amžiaus asmenys, kurie gauna socialinę pašalpą, dalyvauja savivaldybės administracijos organizuojamoje visuomenei naudingoje veikloje.

Naujomis nuostatomis taip pat siekiama skatinti darbingo amžiaus darbingų asmenų įsidarbinimą sutrumpinant registravimosi Darbo biržoje laikotarpį nuo 12 iki 6 mėnesių, kai paramos gavėjui įsidarbinus papildomai skiriama socialinė pašalpa.

Pagal priimtas pataisas vertinant šeimos pajamas į asmens gaunamas pajamas nebus įskaitomos stipendijos, teikiamos bedarbiams, kurie dalyvauja bedarbių ir įspėtų apie atleidimą iš darbo darbingo amžiaus darbuotojų profesiniame mokyme, taip pat globos, rūpybos išmokos tikslinis priedas, kuris mokamas globėjams, rūpintojams, bei vaiko gaunamos pajamos.

Pakeitimais įtvirtinta, kad proporcingas socialinės pašalpos dydžio mažinimas bus taikomas tik darbingo amžiaus darbingiems, bet nedirbantiems asmenims.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...