captcha

Jūsų klausimas priimtas

R. Šimašius: Aplinkos ministerija kalta dėl susikaupusių šiukšlių

Vilniaus miesto savivaldybė įmonės „Energesman“ paprašė iki trečiadienio pateikti įrodymus, ar ši bendrovė pajėgi valdyti Vilniaus atliekų rūšiavimo gamyklą. Savivaldybė neatmeta galimybės atliekų rūšiavimą po viešojo konkurso patikėti ir kitam operatoriui.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus teigimu, „Energesman“ iki rugsėjo 21 dienos turi pateikti dokumentus, įrodančius, kad įmonė gali veikti, ir situacija, kai naujos šiukšlės į gamyklą rūšiavimui nebuvo priimamos, nepasikartos.

„Mes matome, kad „Energesman“ nesugeba vykdyti tų įsipareigojimų, yra padaryti rimti pažeidimai. Paprašyta pateikti informaciją, kuri leistų mums užsitikrinti, kad įmonė ateityje galės vykdyti tuos įsipareigojimus“, – pirmadienį žurnalistams kalbėjo R. Šimašius.

R. Šimašiaus teigimu, šiukšlių išvežimas sostinėje nesutriks, meras vylėsi, kad jau netrukus teisės aktų informacinėje sistemoje bus paskelbtas penktadienį aplinkos ministro pasirašytas įsakymas, leidžiantis laikinai išrūšiuotas, deginimui tinkamas šiukšles kaupti Kazokiškių sąvartyne. Meras taip pat atmetė ministro Kęstučio Trečioko kritiką, kad savivaldybė nesusitvarkė su šiukšlių išvežimo problema, bei pareiškė, jog pati Aplinkos ministerija kalta dėl rūšiavimo gamykloje susikaupusių šiukšlių, nes panaikino leidimus išrūšiuotą ir deginimui skirtą šiukšlių perviršį saugoti sąvartynuose arba kitose aikštelėse.

„Aplinkos ministerija panaikino leidimus šiukšles saugoti privačiose aikštelėse (...) Atrodo, kad Aplinkos ministerija dalyvauja kažkokiose verslo kovose, kas valdys „Energesman“ įmonę, kuri užsiima atliekų rūšiavimu“, – teigė R. Šimašius.

Vilniaus atliekų rūšiavimo gamyklai pasiekus galimybių ribą, įmonė į savo teritoriją praėjusią savaitę pareiškė nebepriimsianti šiukšlių rūšiavimui. Rūšiuotų šiukšlių perviršis gamyklos aikštelėje susidarė, nes vienintelė šiuo metu išrūšiuotas šiukšles deginanti elektrinė Klaipėdoje dėl planinio remonto negali dirbti visu pajėgumu. Aplinkos ministerija Vilniuje išrūšiuotas šiukšles laikinai – iki pusės metų – leido vežti į Kazokiškių sąvartyną, per tą laiką numatoma atlikti poveikio aplinkai vertinimą ir Kazokiškėse įrengti kietojo kuro saugojimo aikštelę. Tikimasi, kad išrūšiuotos šiukšlės Kazokiškėse bus laikomos, kol veiklą 2018 m. pradės Vilniaus termofikacinė elektrinė.

Dėl susidariusios situacijos aplinkos ministras K. Trečiokas apkaltino Vilniaus miesto savivaldybę, kuri 2010 m. konkurso būdu paskyrė šiukšlių rūšiavimo operatorių ir turėjo kontroliuoti jo veiklą.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...